Hľadať

La vita è bella

La vita è bella

Za stálicu obľúbených turistických destinácií, zmyselného potešenia, romantiky, azúrového mora, ukrytých horských mestečiek a rybárskych dediniek môžeme bez okolkov považovať Taliansko. Krajinu, ktorá ponúka množstvo zážitkov a dokonalý pocit šťastia.

Ak by sme mali „vypichnúť“ tú najromantickejšiu destináciu Talianska, bezpochyby to bude Amalfitánske pobrežie (Amalfi Coast), neodolateľné centrum, ktoré si svojou neopakovateľnou atmosférou a šarmom získalo množstvo návštevníkov. Kto raz navštívi oblasť Kampánie a objaví čaro pobrežia Amalfi, okamžite sa zamiluje.

Jedným z najvychytenejších miest je Positano. Klenot pobrežia, ktorý každoročne navštívi množstvo milovníkov večierkov, ale aj rodiny s deťmi. Toto okúzľujúce miesto láka aj mnohé celebrity, medzi ktorými sa objavilai aj Penélope Cruz s manželom Javierom Bardemom. Positano sa môže pochváliť magickými prírodnými zákutiami i honosnými vilami, ktoré si môžete prenajať a užívať si plné priehrštia luxusu. Okolie si zamilujú aj tí, ktorí nielen radi leňošia a nechajú sa unášať pohľadom na zaujímavé scenérie, ale aj milovníci turistiky. Za hotelom Tre Ville sa nachádzajú vysoké vrchy pohoria Nocelle, ktoré vás svojou krásou a mohutnosťou akoby pozývali ich zdolať. Okrem malebnej krajiny tu nájdete aj bohaté možnosti nákupov rozličných luxusných produktov. Práve v tejto oblasti Talianska zistíte, že aj v uponáhľanej Európe je možné užívať si pokojné životné tempo a blahodarné ticho.

Informácie pre dovolenkárov

Kde sa ubytovať
Perla medzi hotelmi – Le Sirenuse
Le Sirenuse je nádherné miesto, z ktorého vyžaruje láska, rovnako ako zo samotného Positana či pobrežia Amalfi. John Steinbeck, ktorý v roku 1953 navštívil toto miesto, napísal: „Positano sa do vás hlboko zahryzne. Toto miesto vo vás vzbudzuje pocit, akoby ste sa nachádzali v stave snenia. Keď navštívite Positano, pýtate sa sami seba – je to realita? Keď ho opustíte, zistíte, že váš pobyt bol naozaj skutočný.“
Ikonický hotel založili v roku 1951 bratia Aldo a Paolo Marchesiovci spoločne s Annou a Francom Sersalovcami, ktorí pôvodnú letnú rezidenciu zmenili na ikonický hotel. Dnes ponúka 58 luxusných izieb a apartmánov, ktoré sú situované 70 metrov nad úrovňou mora. Sú oázou pokoja a ticha s prekrásnym výhľadom na okolitú scenériu. Okrem pohodlia tu návštevníci nájdu pestré možnosti na zábavu.
Pripite si tu s pohárom sektu v The Champagne&Oyster Bar, alebo v novootvorenom bare Franco’s na najvyššom poschodí.
http://sirenuse.it

LeSirenuse
Villa Degli Oleandri, miesto ako stvorené pre rodiny
Jeden z najstarších a mimoriadne obľúbených hotelov, ideálny pre rodiny s deťmi. Nachádza sa v zálive, pričom ponúka nádherný výhľad z hotelových terás. www.villeoleandri.it

Hotel, v ktorom zábava určite neviazne – Palazzo Murat
Niekdajší palác z 18.storočia, ktorý bol domovom neapolského kráľa Giacchina Murata a švagra známeho francúzskeho cisára Napoleona, ktorý bol ženatý s Napoleonovou sestrou Caroline Bonaparte. Je výbornou voľbou pre skupiny priateľov, pretože ho charakterizuje príjemná atmosféra plná zábavy. Lákadlom je záhrada plná paliem alebo príjemná reštaurácia pri bazéne s priamym prístupom k baru a na pláž.
www.palazzomurat.it
Kde sa najesť
Ristorante Da Adolfo
Zaujímavosťou je, že do tejto reštaurácie sa dostanete len na člne. Nachádza sa na známej pláži Laurito Bay. Svoju slávu si vybudovala na skvelých delikatesách a jednoduchých jedlách. K tomu si pripočítajte výnimočnú atmosféru a dostanete výsledok v podobe mena Da Adolfo.
www.daadolfo.com

LeSirenuse

Kde nakupovať
Navštívte manufaktúru na výrobu keramiky Solimene v mestečku Vietri Sul Mare či továreň Cotto Rufoli v Salerne, ktorú často navštevuje aj dvojica módnych návrhárov Dolce&Gabbana. V Cotto Rufoli sa už od roku 1476 vyrába nástenná keramika, ktorá zdobí aj mnohé budovy na pobreží Amalfi.

V Positane, hneď oproti hotelu Le Sirenuse, sa nachádza Emporio Sirenuse plný štýlového oblečenia a plaviek, ktoré navrhuje Carla Sersale.
Pre milovníkov strieborných šperkov a dekoratívnych predmetov máme dobrú správu. V Positane vyhľadajte butik Feludei a budete odmenení. La Botteguccia zasa ponúka kožené ručne vyrobené sandále, ktoré sú v Taliansku veľmi populárne.

Tourist in a Small Rowboat Exploring the Blue Grotto, Anacapri, Campania, Italy

Tip na výlet
Prenajmite si jachtu, alebo čln v Marina Del Cantone (Massa Lubrense), aby ste si prehliadli krásy pobrežia z morskej hladiny. V Conca dei Marini sa nachádza očarujúca jaskyňa, ktorá je známa najmä svojou žiarivo smaragdovo modrou vodou. Spolu so slávnejšou sestrou Blue Grotto na ostrove Capri ponúkajú nádherné divadlo pre oči.

Michaela Mičátková
Fotografie: Profimedia, Peter Fritz, Press

Mohlo by sa Vám páčiť