Hľadať

Laffitove modely na streche

Kubánsky módny návrhár žijúci v Prahe Osmany Laffita opäť prekvapil. Zatiaľ čo pred pár rokmi šokoval verejnosť módnou prehliadkou priamo na pražskej hlavnej stanici, kolekciu jeseň-zima 2009/10 predstavil minulý týždeň na streche garáží Slovan v českom hlavnom meste.

Aké sú modely tohto extravagantného Kubánca? Oslnivé, pozitivistické, ženské, zmyselné a pritom provokatívne. Laffita obľubuje komplikované, drahé a vzácne materiály. Jeho móda je pre ženy, ktoré nerady ostanú zastrčené v dave, ale chcú vyzerať vždy ako bohyne kreativity a elegancie.

Na predstavenie svojich originálnych módnych kúskov, ktoré si tak v Česku ako aj u nás získavajú stále viac priaznivcov, volí Osmany netradičné miesta. Rovnako pozoruhodný je aj priebeh jeho kariéry. Na umeleckú dráhu sa dal v mladom veku. Už na základnej škole objavili jeho talent a začal študovať na prestížnej umeleckej akadémii San Alejandro vo svojej rodnej Havane. Po škole pracoval ako redaktor kubánskeho módneho časopisu.

Keď mal 22 rokov, osud ho zavial do Českej republiky a krajina v strede Európy ho očarila natoľko, že sa tam natrvalo usadil. Na dráhu samostatného módneho návrhára sa dal v roku 1999. Dnes je natoľko úspešný, že svoje kolekcie prezentuje aj v Paríži, New Yorku či Miami. Jeho tvorbu s radosťou nosia známy topmodelky, osobnosti i členovia kráľovských rodín. „Kúsky“ od Laffitu má v šatníku aj Ivana Trumpová či Dagmar Havlová.

Jeho prácu ocenil aj prestížny magazín Vogue, získal tiež členstvo v rebríčku „Who is who“. Navrhoval aj 140 kostýmov pre České národné divadlo. Okrem šiat sa Laffita prezentuje aj šperkami, doplnkami a slnečnými okuliarmi.

NIPOS                         Photos: ISIFA

www.osmanylaffita.com

Mohlo by sa Vám páčiť