Hľadať

LÁSKA-NIE Sáry Saudkovej

Kontroverzná česká fotografka prišla na Slovensko presvedčiť milovníkov fotografie, že láska má rôzne podoby. V galérii Levinne Art+Design Gallery prezentovala päťdesiatku svojich fotografií.

Na každej z vystavených fotografií Sára Saudková, žiačka a bývalá družka slávneho Jana Saudka, zachytáva to, s čím sa ľudia lapení v osídlach lásky potýkajú. Nejde však len o lásku k druhému, ale aj samým k sebe.

Láska v sebe mieša toľko emócií, ktoré si navzájom protirečia a napriek tomu spolu zázračne fungujú. Láska je zázrakom aj šialenstvom, je vyčerpávajúca aj opojná. Láska z vás dokáže v priebehu chvíle urobiť trosku aj najväčšieho boháča. Dokáže vás zničiť aj doviesť do raja. Je to bolesť aj rozkoš. Mrazí vás po tele a zároveň vás spaľuje. Láska je áno aj nie, čierna aj biela. Vášeň aj nenávisť,“  vysvetľuje pôvod názvu výstavy LÁSKA-NIE Sára Saudková.

Každá fotografia Sáry Saudkovej aj napriek štylizovanej forme v sebe nesie autentické posolstvo a silnú emóciu, ktorá vo vás zarezonuje už na prvý pohľad. Jej fotografie sú poetické a je v nich veľa nedopovedaného. “ hovorí majiteľ Levinne Art+Design Gallery, renomovaný slovensko – americký fotograf Martin Levinne.
Sára Saudková svojou inscenovanou fotografickou tvorbou dokumentuje výhradne súkromný život: lúčenie a čakanie a to medzi tým: lásky, túžby, osamelosť. Emócie spojené s láskou, ktoré vo svojich fotografických dielach obsiahla, sú skutočne pestré a dôverne ich pozná každý z nás – objavíte v nich intimitu, nádej, vášeň, neveru, pobláznenie, túžby, sny, rozkoš, eufóriu, ale aj živočíšnosť, nenaplnené očakávania, sladké sklamanie, osamelosť, tajomstvo či vôňu materstva.

www.levinne.sk

Mohlo by sa Vám páčiť