Hľadať

Lauren nosí Pradu, alebo pozná všetky dôležité kontakty

Umiestniť Lauren Weisbergerovú medzi úspešných obyvateľov Milliard City nie je vôbec náhoda, ani omyl. So svojimi knihami, dnes už bestsellermi, sa zaradila k zaujímavým ľuďom, ktorí majú možnosť prechádzať sa po Colonnade Milliard City.

Začiatky

Lauren sa narodila v mesiaci, ktorý sa spája s knihami. A knihy k Lauren patria. Takže, 28. marca 1977 v Scantone, v americkej Pennsylvánii vstúpila do života rodiny. Do vienka dostala talent, organizačné schopnosti a výborný zmysel pre fantáziu. Na Parkland High School odhaľovala svoje vlastnosti, keď sa zúčastňovala rôznych projektov, aktivít a na organizácii rôznych eventov. Okrem toho sa vášnivo zaujímala o tenis.
 Vyrástla s matkou a sestrou Danou v malom meste, aby sa vydala na univerzitné štúdiá. Nastúpila na Cornell Univerzity, ktorú ukončila v roku 1999 s bakalárskym titulom z angličtiny. Nasledovalo krátke „letné zastavenie“ doma a po našetrení dostatočnej sumy na cestovanie, vyrazila do sveta – na cestu po celej Európe, Izraeli, Egypte, Jordánsku, Thajsku, Indii, Nepále, Hong Kongu. Jej najbežnejším pokrmom v tom čase sa stala Nutella a Coca Cola Light.

…až k úspechu

Keď sa vrátila do „štátov“, presťahovala sa do New Yorku – na Manhattan, kde pracovala ako asistentka šéfredaktorky amerického vydania Vogue – Anne Wintour. Získala tu cenné skúsenosti, „presné pero“ a skvelý talent na výber kávy Starbucks a jej donášku. Potom prešla do redakcie časopisu Departures a práve tu napísala svoju prvú knihu –  Diabol nosí Pradu (The Devil Wears Prada). Tá jej priniesla šesťmesačnú „stáž“ na zozname bestsellerov New York Times. Kniha vyšla v 31 krajinách sveta a spoločnosť FOX 2000 tento titul priniesla na filmové plátno. Hlavných úloh sa zhostili nezabudnuteľná Meryl Streep a Anne Hathaway. Po úspechu „diabla“ napísala v roku 2005 svoj druhý román „Všetky dôležité kontakty“, ktorý presne okopíroval úspech predchádzajúcej knihy. Opäť sa zaradil medzi bestsellery. Je len otázkou, kedy ho budeme môcť uvidieť vo filmovej podobe.

Slávne hviezdy, úspech, milióny predaných výtlačkov. Asi už nie je potrebné vysvetľovať prečo sa Lauren zapísala do zoznamu úspešných osobností.

Peter Fritz      Photos: Lauren Weisberger Press archive

BOOKS

www.laurenweisberger.com

Mohlo by sa Vám páčiť