Hľadať

LG Práčky s predným plnením sú podľa prestížnych európskych publikácií jednotkou

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v práčkach, je podľa európskych magazínov pre testovanie spotrebného tovaru jednoznačnou jedničkou. Zhodli sa na tom redakcie v Španielsku aj Taliansku a tiež v Česku.

Spredu plnené práčky LG F1081TD a WD-10810MDS sa umiestnili na prvom mieste v testoch európskych magazínov. V porovnávacích testoch časopisu Altroconsumo v Taliansku a OCU-Compro Maestra v Španielsku získali práčky LG lepšie hodnotenie, než konkurenčné produkty zavedených značiek. Popri pozitívnych hodnoteniach modelov určených pre európsky trh, parné práčky LG zbierajú ocenenie i u českých renomovaných magazínov. V minulom roku (máj 2011) sa umiestnil veľmi populárny model parnej práčky F1480QDS na prvom mieste v časopisu dTest.

Veľmi nás teší, že naše spredu plnené práčky skončili na prvom mieste v renomovaných publikáciách. Práčky LG vždy utekali konkurencii predovšetkým vďaka modernej technológii LG DirectDrive. Ocenené európske modely práčok môžu českí i slovenskí zákazníci zakúpiť aj na českom trhu, akurát pod iným označením,“ hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ. Taliansky model F1081TD a španielsky model WD-10810MDS sa predávajú na českom a slovenskom trhu pod označením F1481TDP za cenu 565€, resp. F1092QD za cenu 319 € (ceny zdroj: www.heureka.sk ).

Magazín Altroconsumo ocenil práčku F1081TD už druhýkrát za sebou. Práčka boduje ako efektívnym praním, tak účinným odstreďovaním, ktoré zaisťuje technológia 6Motion DD, teda patentovaný motor DirectDriveTM. Altroconsumo postavil model F1081TD proti 11 konkurenčným práčkam. Celkom 12 modelov bolo hodnotených v kategóriách pranie, plákanie, odstreďovanie, spotreba energie, hlučnosť a užívateľská ústretovosť.

Magazín OCU-Compro Maestra dal práčke WD-10810MDS najvyššie ocenenie a označil ju ako „Best of“, vďaka výkonnému odstreďovaniu a nízkej spotrebe vody. V teste bolo 17 rôznych modelov práčok, ktoré sú dostupné na španielskom trhu, hodnotilo sa celkovo 16 parametrov, vrátane prania, plákania, odstreďovania, spotreby vody a energie, hlučnosti a užívateľskej prístupnosti. Práčka LG za sebou nechala aj prémiové produkty značiek Bosch, Siemens, Whirpool alebo Electrolux.

Altroconsumo vydáva jedno z najväčších združení spotrebiteľov v Taliansku s ročným nákladom 300 000 kusov. OCU-Compro Maestra je prestížny španielsky mesačník. Obe organizácie pravidelne testujú výrobky dostupné na miestnom trhu.

Words & Photos: LG One

www.lge.sk

Mohlo by sa Vám páčiť