Hľadať

LG predstaví novú generáciu smartfónov Optimus série L

Spoločnosť LG zostáva verná svojej bohatej dizajnovej tradícii, a potvrdí to na tohtoročnom veľtrhu Mobile World Congress (MWC) predstavením smartfónov Optimus L SeriesII. Prvky moderného dizajnu a inovácie zdokonalili pôvodný, veľmi obľúbený modelový rad L Series. Za prvých 10 mesiacov od uvedenia na trh sa predalo viac ako 10 miliónov prístrojov Optimus L-series a očakáva sa, že L-seriesII na tento úspech nadviaže prostredníctvom svojho sofistikovaného štýlu a spektrom funkcií.

Telefóny Optimus L-seriesII majú krásu prvého radu L Series, ale vylepšený charakter. Filozofia dizajnu L-seriesII bola obohatená o štyri nové prvky: Seamless Layout, Laser Cut Contour, Radiant Rear Design a osvetlenie Smart LED Lighting na hlavnom tlačidle.

L-seriesII tiež ponúka rozšírenú sadu užívateľsky prívetivých funkčných prvkov, medzi ktoré patrí napríklad QuickMemo, Quick Button alebo Safety Care, ktoré sú špecifické pre smartfóny LG. QuickMemo umožňuje užívateľom pomocou prsta zaznamenávať a zdieľať s ostatnými ručne písané poznámky. Prostredníctvom funkcie Quick Button môžu zákazníci prispôsobiť tlačidlo na spúšťanie akejkoľvek aplikácie, napríklad fotoaparátu, prehliadača, hudobného prehrávača alebo dokonca QuickMemo. Funkcia Safety Care ponúka tri možnosti – presmerovanie tiesňových hovorov, oznámenia o nepoužívaní telefónu a oznámenia o polohe užívateľa – ktoré možno naprogramovať na kontaktovanie blízkej osoby v prípade núdze.

Zážitok užívateľov prístrojov Optimus L-seriesII zlepší displej IPS s vysokým rozlíšením a batéria s rozšírenou kapacitou. Navyše k dispozícii bude aj Dual SIM verzia, ktorá umožní zákazníkom používať jeden telefón pre prácu a aj na osobné hovory.

Pokiaľ ide o štýl, LG má vo zvyku posúvať hranice nepoznaného a Optimus L-seriesII stavia na tejto tradícii dizajnovej inovácie,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics CZ. „Predpokladáme, že vďaka zdokonalenému dizajnu a prémiových funkčných prvkov originálneho radu Optimus L-series si nová séria vyslúži rovnakú celosvetovú popularitu.“

Ako prvý z novej série bude na trh uvedená verzia Dual SIM prístroja Optimus L7II, ktorá sa tento týždeň objaví na ruskom trhu. Optimus L7II bude mať jedinečné funkcie LG UX, ako sú QSlide a QuickTranslator. Optimus L3II bude obsahovať 3,2-palcový QVGA IPS displej a 1540 mAh batériu. Optimus L5II bude mať väčší 4,0-palcový WVGA displej a 1700 mAh batériu. Ich dostupnosť bude oznámená neskôr.


Základná špecifikácia Optimus L7II:

· Čipset: 1GHz Dual-Core (Qualcomm MSM8225)
· Pamäť:  4 GB eMMC / 768 MB RAM / Micro SD
· Displej: 4,3-palcový WVGA IPS
· Fotoaparát: 8,0 MP s LED bleskom / Predný VGA
· OS: Android 4.1 Jelly Bean
· Batéria: 2460 mAh
· Veľkosť: 121,5 x 66,6 x 9,7 mm / 122,2 x 66,6 x 9,7 mm (Dual-SIM)

Words & Photos: Native PR

www.lge.sk

Mohlo by sa Vám páčiť