Hľadať

Libanon v krajkách

Libanon v krajkách

Krajinu vzácneho cédru dlhé roky sužovala občianska vojna, v súčasnosti je neustále aktuálna hrozba teroristických útokov. Ale bolo by omylom myslieť si, že život tu prináša len riziká a starosti. V Libanone ľudia takisto holdujú zábave, milujú módu a vzrušujúce krivky dám v spodnom prádle. Prehliadky spoločnosti K-Lynn Lingerie patria k významným udalostiam.

Sami Karam sa už v minulosti viac zaujímal o radosti života, o čom svedčia aj jeho úvodné aktivity v podnikaní. Na jeseň v roku 1988 otvoril v srdci Bejrútu butik so svadobnými šatami, ktorý nazval K-Lynn, na počesť svojej americkej manželky Kaylyn.
„Odštartoval som svoju kariéru v podnikaní v spojení so svadobnými šatami. Chcel som osloviť tú skupinu zákazníkov, ktorí hľadali svadobnú výbavu.“

V deväťdesiatych rokoch všetko nasvedčovalo tomu, že v krajine sa otvára nový priestor pre predaj vysoko kvalitného spodného prádla. Karam využil túto príležitosť a predstavil na trhu najznámejšie americké, francúzske a kanadské značky. Obchod napredoval svižným tempom, čo dokazuje deväť obchodov v Libanone s ponukou takých značiek ako – Wacoal, Flora Nikrooz, Chantelle, Passionata, Simone Perele a iné.
Ako rástli potreby zákazníkov, pribúdali v ponuke stále nové značky a produkty. Dnes v ponuke K-Lynn nájdu zákazníci aj oblečenie na noc, plavky a doplnky.

V roku 2004 vstúpil do spoločnosti Christopher Karam, ktorého zaujala myšlienka expandovať so značkou aj do iných krajín a tak si zabezpečiť medzinárodnú reputáciu. Už v roku 2005 otvorila značka svoj prvý zahraničný butik a to rovno „arabskom luxusnom raji“, v Dubaji na prestížnej adrese – Mall of the Emirates. O rok neskôr nasledovalo otvorenie ďalšieho obchodu v Dubai Festival City. Expanzia pokračovala ďalej, do Jordánska  a Kuvajtu.

Okrem samotnej spodnej bielizne zaujala spoločnosť K-Lynn aj svojimi výročnými módnymi prehliadkami, ktoré sú doslova pastvou pre oči všetkých  návštevníkov. Či vzrušujúca prehliadka na pláži, alebo v horskom stredisku severne od Bejrútu. Modelky oblečené veľmi sporo – len v spodnom prádle rôznych značiek, na pozadí so zasneženými vrcholkami hôr dokážu zohriať aj tých najzamrznutejších divákov.

Spoločnosť K-Lynn sa pravidelne zúčastňuje rôznych promo a charitatívnych eventov, napríklad v októbri pripravila kampaň venovanú problematike rakoviny prsníka. Pri tejto príležitosti predstaví v limitovanej kolekcii nočné oblečenie.

Ako hovorí Sami Karam: „K-Lynn je miesto určené pre kozmopolitné ženy“. Počas tohtoročnej jesene oslávi značka už svoje dvadsiate výročie, preto jej poprajme veľa úspechov v budúcnosti.

Peter Fritz/Tiffany Karam (Marketing Manager K-Lynn Lingerie)  

Photos: K-Lynn Lingerie

www.klynnlingerie.com

Mohlo by sa Vám páčiť