Hľadať

Luxus á la Marbella

Luxus á la Marbella

Ak aj vy patríte k milovníkom luxusne zariadených hotelových komplexov, alebo si chcete len tak dopriať výhľad na majestátne vily, na pomyselnej mape by ste prstom okolo španielskej Marbelly nemali len krúžiť. Svojim návštevníkom ponúka viac, ako by ste možno čakali. Nie nadarmo sa o Marbelle hovorí, že patrí k najväčším turistickým centrám s exkluzívnou ponukou služieb. Na svoje si prídete aj v prípade, že patríte k milovníkom golfu. Poďme sa však bližšie pozrieť na to, čo v sebe toto čarovné mesto ukrýva.

V Marbelle žije asi 75 tisíc obyvateľov. Hoci má toto mesto nekompromisnú povesť letoviska pre solventných dovolenkárov, skutočnosť nie je až taká horká. Na rozdiel od iných, umelo vybudovaných letovísk na Costa del Sol, má Marbella pekné historické centrum. To pozostáva z labyrintu krivolakých uličiek a tichých zakutí. Plaza de los Naranjos, alebo ak chcete, Pomarančové námestie, na ktoré vedú takmer všetky cesty, vás uchváti nielen svojimi pomarančovníkmi. Renesančná radnica s typickými balkónmi dýcha tiež históriou – aj napriek tomu, že Marbella bola značne poškodená počas španielskej občianskej vojny.

Marbella nevznikla úplnou náhodou. Ešte počas druhej svetovej vojny tu žilo len okolo tisíc ľudí. Svoje kroky sem však nasmeroval zámožný markíz Ricardo Soriano, ktorý sa tu usadil a neskôr sem začal pozývať svojich bohatých priateľov. Navyše, markízov synovec, Alfons von Hohenlohe, tu v roku 1954 prestaval usadlosť Finca Santa Margarita na prestížny Marbella Club, v ktorom sa začali stretávať aristokrati, bankári, filmové hviezdy a ďalšie celebrity. Tí všetci ovplyvnili budúcu podobu tohto úchvatného mesta.

Predpokladáme, že ak sa sem vyberiete, jedným z dôvodov vašej návštevy bude aj more, ktoré Marbellu obmýva. Dobrou správou je, že morská hladina sa nachádza v blízkosti ktoréhokoľvek hotela či apartmánu. Prevažujú tu pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora. Zároveň pre vás zrejme nebude prekvapením, že na vzdialenejších plážach od centra mesta vám bude dopriateho viac súkromia. Čo sa týka morskej vody, tá bude pravdepodobne chladnejšia. Dôvodom je prúdenie chladnej vody z Gibraltárskeho prielivu. No zároveň vám zrejme osvieženie v mori padne vhod, keďže tu priemerné denné teploty neklesnú pod 30 stupňov Celzia.

Ak plánujete jesennú dovolenku, stále je čas rozhodnúť sa pre slnečnú španielsku Marbellu, ktorá v sebe zahŕňa množstvo pozitív. Nielenže sa nachádza v Európe a nemusíte za ňou cestovať na druhý koniec sveta, no nájdete v nej čaro luxusu zmiešaného s nevídanou romantikou.

 

Suzie M

Fotografie: Juan Moyano | Dreamstime.com, Vladimir Sazonov | Dreamstime.com

Mohlo by sa Vám páčiť