Hľadať

Luxusná jachta s darčekom

O rozmanitých bizarnostiach, ktorým sa podarilo zaujať verejnosť, informujeme na stránkach Milliardcity veľmi radi. Či už sa jedná o zaujímavé exkurzie svetom hriešne drahých jedál alebo o detailné priblíženie charakteristík momentálne trendových automobilov, možnosť dozvedieť sa niečo nové je častokrát na nezaplatenie. Do kategórie „zvláštnosti“, ktoré sa oplatí aspoň v krátkosti si predstaviť, môžeme bez okolkov zaradiť aj luxusnú „obyvateľku morí“, jachtu Strand Craft 122.

Čím sa spomenuté plavidlo líši od ostatných? Predovšetkým neobvyklým tvarom, ale aj nákladom, ktorý vezie na palube. Jachtové „tajomstvo“ však ponechám ešte chvíľu neodhalené. Za projektom štýlovej „obyvateľky morí“ stojí švédsky výrobca Strand Craft ponúkajúci netradičný spôsob trávenia vytúženej dovolenky. Fígeľ spočíva v tom, že súčasťou obrovskej, 38 metrov dlhej jachty je luxusný športový automobil, „zaparkovaný“ v dostatočne priestrannej garáži! Povedané trochu nadnesene – atraktívne plavidlo vďaka tomu pôsobí ako z inej galaxie…

Švédska firma sa rozhodla pre futuristický dizajn jachty i príjemný bonus v podobe elegantného športiaka, zámerne. Drahý a trendový automobil pripomína už samotný tvar lode, prepojenie so svetom štyroch kolies sa dá postrehnúť aj pri pozornejšej analýze technickej výbavy. Hnacími agregátmi plavidla sú totiž dva mimoriadne silné motory Rolls Royce 2xMTU 16 V4000 s výkonom 4 610 koní. Kvalitné pohonné ústrojenstvo predurčuje loď k tomu, aby brázdila moria v rýchlosti 80 kilometrov (43 uzlov) za hodinu.

Pri navrhovaní exteriéru jachty vsadili dizajnéri na prírodný materiál – drevo. Jeho kvalita je úžasná, čo sa týka farby, zvíťazil základný odtieň hnedej. Na hornej palube sa vyníma kapitánsky mostík s množstvom moderných prístrojov určených pre navigovanie lode. Do luxusného interiéru prúdi dostatok svetla a to aj napriek tomu, že sklá okien sú tmavé. V obytnej časti jachty pozostávajúcej zo štyroch miestností, je všetko nádherné a hriešne drahé, zariadenie i doplnky približujú éru Art Deco. Majiteľ štýlového plavidla sa môže pohodlne usadiť na jednej z kožených pohoviek a popritom obdivovať do hneda ladený nábytok, navrhnutý moderne zmýšľajúcimi dizajnérmi. K dispozícii má taktiež špičkovú elektroniku, spomenúť môžeme napríklad LED televízor s uhlopriečkou 140 cm. Vynikajúce zariadenie jachty dopĺňa domáce kino vybavené skvelým zvukovým systémom.

Snáď najväčšou chuťovkou lode je však exkluzívny športový automobil, vyrobený v limitovanej edícii. Počas plavby má svoje stabilné miesto v priestrannej garáži, inak sa výborne hodí na vzrušujúcu jazdu popri pobreží. Model bol opatrený dvoma turbodúchadlami s výkonom 880 koní a silným dvanásťvalcovým motorom. S luxusným autíčkom si môže majiteľ užiť priam pekelnú rýchlosť 375 kilometrov za hodinu.

Za 7,5 metrov široké plavidlo s hmotnosťou 120 ton požadoval výrobca 20 500 000 eúr, samozrejme vrátane exkluzívneho automobilu. Mohlo by sa stať, že cena je nesmierne vysoká a zohnať kupca nebude ľahké. Napriek tomu prejavili o jachtu Strand Craft 122, ktorá mala byť pôvodne vyrobená len v obmedzenom množstve šiestich kusov, záujem ázijskí boháči. Väčšina pochádzala zo stredného Východu. Predstaviteľ švédskej spoločnosti produkujúcej luxusné plavidlá s krásnym darčekom „na palube“ prezradil, že jachta Strand Craft 122 je ako stvorená pre ľudí, ktorí si neváhajú dopriať to najlepšie.

Marcel Letko                                                   Photos: Gray Design PRESS

http://strand-craft.com

Mohlo by sa Vám páčiť