Hľadať

Luxusné čaro apartmánu v St. Urban

Milujete luxus, krásne veci a často podliehate romantickým, snovým náladám. Holdujete umeniu, hľadáte pokoj i zábavu zároveň. Jestvuje miesto, ktoré Vám všetko, po čom túžite poskytne. Spoločne sa vyberieme do „Veľkého jablka“, kde spoznáte dokonalý raj na zemi.

New York je senzačným miestom, kde množstvo zaujímavých starobylých zákutí vkusne kontrastuje s architektúrou modernej doby. V blízkosti slávneho Central Parku nachádzame historickú budovu z roku 1906, ukrývajúcu jeden luxusný a nanajvýš pôsobivý klenot. Dvojposchodový 9 izbový apartmán v St. Urban je nádhernou zmesou účelovosti a jedinečnosti, so zmyslom pre najdrobnejší detail. Je na mieste podotknúť, že šikovný dizajnér využil nekonečné možnosti svojej fantázie a stvoril dokonalé umelecké dielo.

Finálny produkt pochádza z pera architekta Lee Harrisa Pomeroya, ktorý – priznajme si, nemal jednoduchú úlohu. Apartmán „zložil“ z viacerých už jestvujúcich priestorov v jeden celok, využívajúc pritom svoju šikovnosť i precíznosť rúk stavebných majstrov. Výsledkom je byt o ploche 4 000 štvorcových stôp, ponúkajúci luxus a najmodernejšie výdobytky doby.

Len málo apartmánov v New Yorku je romantickejších než tento. Pokojne ho môžeme nazvať snom každého spisovateľa a čitateľa, pretože ukrýva obrovskú dvojúrovňovú knižnicu, ktorá sa nachádza vo vnútri kupoly budovy, presnejšie v jej severnej vežičke. Miestnosť bola dizajnovaná ako oddychový kútik slúžiaci na premýšľanie. Je priamo spojená s terasou naplnenou pestovanou zeleňou, ideálnou pre chvíle súkromia, čitateľské „hodinky“, ale i príjemné posedenia v spoločnosti. Z knižnice a terasy je očarujúci výhľad na pulzujúce veľkomesto i susedný park. Ďalšie knižnice stvorené z javorového dreva sú na dolnom i hornom poschodí.

V luxusnom apartmáne nájdeme rozsiahly skleník, priestrannú obývačku s krbom, útulnú jedáleň, príjemný priestor nielen pre stolovanie, ale i spoločné rozhovory a zábavu.
Kuchyňa je zariadená vskutku luxusne, najmodernejšími elektrickými spotrebičmi. Aj tu sa snúbi elegancia s účelovosťou a praktickosťou. Chladnička značky Traulsen, či kvalitný sporák „Viking“ sú len zlomkom vybavenia, ktoré miestnosť poskytuje. V kuchyni sa nachádzajú aj špeciálne otočné panely, vedúce priamo do jedálne. Cez obloky z vysoko kvalitného skla nepreniká hluk ani ruch ulice.

Apartmán pozostáva z troch luxusných spálni, pričom v jednej z nich opäť nájdeme pôsobivý krb. Spálne majú priame spojenie s kúpeľňami vykladanými mramorom. Ak máme chuť, môžeme sa osviežiť v Jacuzzi alebo stráviť niekoľko chvíľ v saune. Byt má aj dve ďalšie miestnosti, ktoré slúžia ako práčovne i priestranné a pohodlné podkrovie.

Apartmán na 285 Central Park West je jednoducho snom každého umelca, človeka túžiaceho po chvíľach oddychu i milovníka vzrušenia a zábavy. Jeho hodnota je 14,5 miliónov dolárov.

Komplex St. Urban okrem iného poskytuje aj rozmanité služby – v priebehu 24 hodín je k dispozícii vrátnik, v budove sa nachádza fitness centrum, úschovňa bicyklov a k areálu patrí i basketbalové ihrisko.

V prípade, že vás apartmán na St. Urban zaujal, informujte sa na:
http://www.brownharrisstevens.com/detail.aspx?id=884501

Marcel Letko       Photos: Brown Harris Stevens archive


www.brownharrisstevens.com

www.lhparch.com

Mohlo by sa Vám páčiť