Hľadať

Luxusné dostihy s nádychom exotiky

Nad Al-Sheba Racecourse už niekoľko rokov úspešne hosťuje dostihy s najvyššou dotáciou na svete, Dubai World Cup. Zvučné mená džokejov, ušľachtilé kone hodné titulu „šampión“ i kvalitné služby sú neobyčajnými devízami tohto obľúbeného exotického podujatia.

Ak nahliadneme do histórie Dubai World Cupu zistíme, že prelomovým sa preň stal 27. marec 1996. V okamihu, keď niekoľko významných osobností vkročilo na pôdu zmodernizovaného
dostihového areálu Nad Al-Sheba za účelom vychutnať si vzrušujúci športový zážitok, šejkovi Mohammedovi bin Rashidovi Al Maktoumovi, veľkému milovníkovi dostihov a koní, sa splnil jeden z najambicióznejších snov.

Podobne, ako niekoľko ďalších významných osobností z krajiny, aj on túžil, aby sa napínavé súťaže štvornohých krásavcov preniesli do čarovného arabského sveta. Pred necelými trinástimi rokmi sa sen stal definitívne skutočnosťou a od toho momentu patrí Dubai World Cupu čestné miesto v dostihovom kalendári. Medzi koňmi, ktoré sa zúčastnili otváracieho ročníka nájdeme napríklad trinásťnásobného víťaza z Austrálie, víťaza siedmich dostihov konajúcich sa vo Veľkej Británii, štvornohého rekordéra pieskovej dráhy z Japonska, ale aj Cigara, severoamerického kôňa, ktorý sa stal hviezdou roka 1995. Práve Cigar skvelým víťazstvom očaril publikum a svojim výkonom nastavil latku pre účastníkov nasledujúcich podujatí. Postupom času získal Dubai World Cup vynikajúcu povesť a v súčasnosti patrí k najväčším dostihovým výzvam, ktoré dokážu pritiahnuť pozornosť až trinástich miliónov nadšencov pri televíznych obrazovkách.

Úspech Dubai World Cupu nespočíva len v skvelom obsadení džokejov a koní, ale aj v jedinečnom prístupe organizátorov i tradične vrúcnej pohostinnosti miestnych ľudí. Preto niet divu, že na dostihy sa radi vracajú súťažiaci z rozmanitých svetadielov, či už máme na mysli Južnú a Severnú Ameriku, Juhovýchodnú Áziu či Austráliu. Veď aj samotné mesto Dubaj sa teší zo statusu prvotriednej turistickej destinácie, globálneho svetového centra i medzinárodnej dopravnej križovatky. Ani tento rok sa organizátori nenechali zahanbiť a pre víťaza Dubai World Cupu pripravili senzačnú odmenu vo výške šesť miliónov amerických dolárov. Na súťažiacich opäť čaká kvalitná piesková (dirt track) i trávnatá (turf track) dráha s dĺžkou približne 2 200 metrov. Ponuka služieb v čase konania Dubai World Cupu je taktiež vynikajúca, profesionálny catering a pohostenie na vysokej úrovni sú samozrejmosťou. Návštevníci majú k dispozícii prekrásne moderné zariadenia, z ktorých môžu sledovať akcie na dostihovej dráhe, záleží len od nich, ktoré si zvolia.
Dubai World Cup je skvelým miestom nielen pre šport, ale aj zábavu, módu a kultúru.

Ani na pôde moderného dostihového areálu Nad Al-Sheba nechýbajú okázalé spoločenské akcie a zaujímaví ľudia. Vo štvrtok, deň pred slávnostným začiatkom prestížneho dostihového podujatia, čaká na návštevníkov pôsobivý predkrm s názvom „raňajky s hviezdami“. Súčasťou pútavého programu je live komentár, nesmú chýbať rozhovory s obľúbenými celebritami a samozrejme luxusné raňajky.

Oči nežnejších polovičiek sa rozžiaria pri vstupe do Style Areny, ktorá v čase konania Dubai World Cupu ponúka samé príjemné veci. Dámy sa môžu zveriť do rúk skúsených odborníkov švédskej spoločnosti Face Stockholm, ktorých šikovnosť nepozná hraníc. Dokonalá starostlivosť o pleť, pestrosť farebných odtieňov, vysoká kvalita výrobkov a ingrediencie na prírodnej báze to sú prednosti tejto švédskej firmy. V pôsobivej Style Arene je hosťom k dispozícii aj tím vlasových stylistov renomovaných salónov Franck Provost. Spokojní návštevníci sa tiež môžu zúčastniť súťaže, ktorej víťaz získa odmenu v podobe návštevy jedného z luxusných salónov spomínanej značky v exotickom Dubaji. Termín konania Dubai World Cupu je ideálnym aj pre profesionálnych fotografov najpredávanejšieho regionálneho módneho časopisu Ahlan! Najvyššie dotované dostihy sveta totiž neuniknú pozornosti významných celebrít a rôznych zaujímavých ľudí. Dámy by si nemali nechať uniknúť príležitosť odfotografovať sa a uvidieť svoju fotografiu v špeciálnom výtlačku Ahlan! Dubai World Cup Souvenir publikovanom po skončení prestížneho eventu. Okrem spomínaných služieb môžu návštevníci Style Areny okúsiť aj lahodnú chuť kvalitných výberových vín pochádzajúcich z Afriky.

Možno sa na dne pohárika ľahšie nájde odpoveď na otázku, ktorý plnokrvník si vydobyje slávu pod horúcim slnkom arabskej púšte.

Marcel Letko          Photos: Dubai World Cup Press

www.dubaiworldcup.com

Mohlo by sa Vám páčiť