Hľadať

Malý univerzálny foťák od Sony, ktorý zvláda tmu

Novinkou v kategórii kompaktných univerzálnych foťákov je Sony Cyber-shot WX50. Kombinuje v sebe vysoké ISO (až 12 800) s redukovaným šumom na šestinu úrovne minuloročných modelov. Vysoké rozlíšenie sa stará o jemné detaily na fotografiách aj vo Full HD videozázname. Novinky je aktívny režim v  optickej stabilizácii a ďalšie zlepšenie získal inteligentný automatický režim. Ako je v Sony zvykom v poslednom čase, nechýba ani 3D fotografia v podobe panorámy alebo klasického záberu.

Sony WX50 je podľa Sony ideálny fotoaparát pre rodiny. Kompaktné telo a kombinácia kvalitných fotiek a Full HD videa láka zobrať ho do vrecka nohavíc pri prechádzke či výlete s deťmi a domácim štvornohým miláčikom. Rýchly štart umožňuje kvalitne zachytiť náhle zaujímavé okamihy a režim Superior Auto sa automaticky stará o nastavenie správneho režimu podľa situácie. Navyše pribudlo aj fotenie pri extrémne zlých svetelných podmienkach, čo je častý prípad, keď sa fotí v bytoch či domoch pri slabom osvetlení.


Vyššia citlivosť a zásadne zredukovaný šum

WX50 je vybavený extrémne citlivým a vysokovýkonným 16,2-megapixlovým CMOS snímačom Exmor R a najnovším procesorom BIONZ, ktoré sa starajú  o rýchle reakčné časy a nerozmazané fotografie aj pri nedostatočnom osvetlení. Novinkou, ktorú má ako prvý z rodiny fotoaparátov Cyber-shot je technológia Extra High Sensitivity, ktorá rozširuje možnosti fotenia obzvlášť pri nedostatočnom osvetlení. Maximálna citlivosť vzrástla až na ISO 12800, vďaka čomu môžete spontánne fotiť z ruky aj bez blesku. Pritom úroveň šumu sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi znížila na šestinu.

Optická stabilizácia Optical SteadyShot získala navyše aktívny režim (Active Mode) skombinovaný tiež s elektronickou stabilizáciou, vďaka čomu fotoaparát úspešne bojuje proti otrasom pri snímaní Full HD videozáznamov. Vyššia účinnosť sa dosahuje aj pri vysokom priblížení, kde iné obrazové stabilizačné systémy zlyhávajú. Ostré a nerozmazané video je s WX50 bezproblémové aj pri plnom zoome.

Automatický režim rieši nastavenia za užívateľa

Režim Superior Auto automaticky vyberá režim podľa scény a podmienok a vyberá režim tak, aby výsledkom boli snímky s nízkym šumom a vysokým dynamickým rozsahom. Technológia Pixel Super Resolution zase zdvojnásobuje rozsah optického priblíženia objektívu Carl Zeiss Vario-Tessar bez viditeľných strát na kvalite obrazu na výsledné 10x priblíženie.


Kreativita priamo vo fotoaparáte

K úprave fotiek zaujímavými efektmi nepotrebujete PC. Priamo vo fotoaparáte je k dispozícii niekoľko kreatívnych možností, ako Toy Camera (Detský fotoaparát), Partial Colour (Jedna farba), Pop Colour (Zvýraznenie farby), HDR Painting (HDR maľba), Miniature (Miniatúra), Illustration (Ilustrácia), Watercolour (Vodové farby), Soft High-key (Jemná vysoká tónina farieb) a Rich-tone Monochrome (Čiernobiela s výraznou tóninou). Predinštalovaný softvér PlayMemories Home zase umožňuje jednoduché pozeranie, editovanie, tlač a posielanie fotiek e-mailom, resp. umiestnenie priamo na web a oveľa viac.

Stabilnou súčasťou vybavenia fotoaparátov Sony Cyber-shot sú trojrozmerné režimy 3D Sweep Panorama a 3D Still Image. Výsledné snímky si najlepšie vychutnáte na svojom 3D televízore alebo 3D notebooku série VAIO. Medzi kompatibilným príslušenstvom pre fotoaparáty Cyber-shot nájdete novú ponuku puzdier, ktoré vášmu fotoaparátu poskytnú štýlovú a zároveň praktickú ochranu.

Fotoaparát Sony Cyber-shot WX50 od spoločnosti Sony bude na slovenskom trhu dostupný od februára 2012.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť