Hľadať

Mercedes predstavuje limuzínu Maybach S-600

Mercedes predstavuje limuzínu Maybach S-600

Mercedesu sa v motoristickom športe momentálne darí. Svedčí o tom najmä uplynulý rok, ktorý priniesol značke uznanie, ale predovšetkým vytúžený titul majstra sveta F1. Absolútne prvenstvo by nemecký výrobca rád zaznamenal aj v oblasti predaja cestovných automobilov. Zatiaľ vieme, že ďalšia motoristická lahôdka s emblémom trojcípej hviezdy sa do predaja dostane v apríli 2015. Pôjde o model Mercedes Maybach S600, ktorý bol v novembri 2014 oficiálne predstavený na dvoch kontinentoch. Americká premiéra sa uskutočnila v Los Angeles a ázijská v čínskom meste Guangzhou.

small_1

S pedálom až ku podlahe

Už žiadne starosti s miestom! Limuzína Mercedes Maybach S600 ponúka vylepšený komfort i priestor navyše. Nemecká automobilka sa s novinkou na štyroch kolesách dostatočne pohrala a zároveň pripravila niekoľko pozitívnych prekvapení. Zabrnkala tak na strunu priaznivcov štedrého luxusu i moderných a bezpečných technológií. Kým pod kapotou elegantného Mercedesu S600 dýcha výkonný dvanásťvalec s objemom 6 litrov, o silu dvojturba sa stará 523 koní. „Toto auto doslova zbožňuje, keď je plynový pedál stlačený až ku podlahe,“ prezrádza popredný predstaviteľ Mercedesu, čím naznačuje sľubné možnosti modelu S600. Dosiahnuť zrýchlenie z nuly na stovku zaberie vozidlu 5 sekúnd, pričom maximálka sa šplhá ku 150-tim míľam za hodinu. To všetko s krútiacim momentom 612 newtonmetrov pri 1 900 otáčkach za minútu.

small

Interiér plný prekvapení

Aký by to bol moderný automobil bez sofistikovaných technológií a inteligentných funkcií? V tomto prípade sa šofér môže spoľahnúť na praktického pomocníka Driver Assistance a rad elektronických „vecičiek“. Z nich vyniká predovšetkým systém riadenia podvozku Magic Body Control a balíček Warmth and Control Package. Okrem už spomínaných vychytávok má Mercedes Maybach S600 zabudovanú skvelú funkciu Night View Assist Plus, ktorá umožňuje vodičovi rozpoznať chodcov a cyklistov aj pri slabšej viditeľnosti, teda v noci. Za zmienku stojí tiež kvalitné LED osvetlenie a priestorový zvukový systém Burmester. Zariadenie interiéru kombinujúceho prvky z kože, chrómu a dreva, dopĺňa čistič vzduchu a dôvtipná technológia zadných masážnych sedadiel. Vo vnútrajšku vozidla nájdete tiež špirálovo vysúvané reproduktory, pohyblivé stolíky a integrovaný chladič šampanského.

small_2

Najtichšie auto na svete

Limuzína, ktorej rázvor je o 20 centimetrov dlhší než štandard v triede S, sa bude predávať od 190 275 dolárov. Pre porovnanie, štartovacia cena Flying Spur od Bentley dosiahla 200 000 dolárov a pri modeli Ghost od Rolls Royce dokonca 260 000 dolárov. Nižšie číslo však neznamená, že by bol Mercedes Maybach S600 horší. Ide o ten najlepší luxus aký si môžete počas jazdy na štyroch kolesách predstaviť. Nemecký výrobca sa tiež chváli tým, že vyprodukoval najtichšie vozidlo na svete. Pocítiť to môžu hlavne cestujúci sediaci v zadnej časti auta. Tento model je vôbec prvým, ktorý vzišiel zo spojenia Mercedes-Maybach. V priebehu roka však značka plánuje uviesť na trh ďalší zaujímavý kúsok – limuzínu S600 Pullman s dokonca ešte výraznejšími rozmermi. Uvidíme aký úspech s oboma modelmi dosiahne stuttgartská automobilka u spotrebiteľov.

Marcel Letko
Photos: Daimler Press
www.daimler.com

Mohlo by sa Vám páčiť