Hľadať

Metamorfózy á la Dom Pérignon

Pre víno Dom Pérignon OEnothéque platí známe tvrdenie – „čím staršie, tým lepšie“. Dozrieva dlhé roky, mení sa tak, ako hlavná predstaviteľka reklamného príbehu, ktorý pre všetkých fanúšikov lahodných bubliniek vytvoril známy návrhár Karl Lagerfeld.

„Dom Pérignon OEnothéque je jedinečné vyjadrenie vína, ktoré je schopné štýlovo vzdorovať času.“
                                                                                                            Richard Geoffroy
                                                                                                            Dom Pérignon Chef de Cave

Na úvod „rozprávania“ o luxusnej reklamnej kampani by bolo vhodné v krátkosti predstaviť jej hlavného hrdinu – Dom Pérignon OEnothéque. Na to, aby ste si mohli vychutnať  tento úžasný mok, budete nútení „niekoľko“ rokov čakať. V prvej fáze víno dozrieva sedem rokov v pivnici, kde získava všetky špecifické vlastnosti, črty „Dom Pérignon“ a neodmysliteľnú plnosť. Po tomto období víno opúšťa pivnicu, kde sa „otvorí“ svetu. Limitovaný počet fliaš následne putuje späť do pivnice, kde opätovne dozrieva – čo predstavuje druhú etapu. Tento krok ho zaradí do skupiny vzácnych vín Dom Pérignon OEnothéque. V rozpätí 12 – 16 rokov sú fľaše uložené v pivniciach, než dosiahne svoj „vrchol“  – excelentnú plnosť, ktorá zvýrazní jeho optimálnu intenzitu.
Dom Pérignon OEnothéque predstavuje víno, ktoré ako jediné „strávilo“ taký dlhý čas v pivniciach.

K vínu Dom Pérignon neodmysliteľne patrí luxus a pompézna reklamná kampaň. Už dlhšiu dobu za skvelými reklamnými spotmi stojí známy módny dizajnér, fotograf a vydavateľ Karl Lagerfeld. V spojitosti so značkou Dom Pérignon zaznamenal také skvelé výsledky, ako kampane na Dom Pérignon Vintage, alebo Dom Pérignon Rosé. Tento raz sa zameral na nápaditú reklamu na spomínané šampanské Dom Pérignon OEnothéque. Preto sa minulý rok zišiel v Paríži zaujímavý tím, keď sa na režisérsku stoličku posadil samotný Karl Lagerfeld a k dispozícii mal dvoch predstaviteľov – slávnu top modelku Claudiu Schiffer a Brada Kroeniga.
Príbeh reklamy je napísaný v „čiernobielom videní“. Hlavnú pointu príbehu zakódoval tvorca do metamorfóz ženy, ktorá sa neustále mení, prechádza časom, keď začína v 18. storočí a pokračuje až do súčasnosti.
Karl Lagerfeld o príbehu hovorí: „Toto je príbeh o mladom, pohľadnom mladíkovi. Ten sleduje svoju krásnu snúbenicu v rôznych netradičných situáciách, takých, o ktorých by nikdy nepremýšľala, nesnívala. Pre mladého muža je stelesnením všetkých žien, ktoré vo svojich myšlienkach vidí a tie sa zhmotňujú do jednej, konkrétnej idey.“

Výsledkom je úžasná galéria portrétov mladej ženy. Získava netradičný dar – možnosť premeny. V príbehu sa Claudia Schiffer, alias pekná snúbenica, mení na rôzne, vzrušujúce postavy – napríklad na opatrovateľku, obchodníčku, tajomnú hrdinku, čínsku ženu, či príťažlivú vojvodkyňu.
Myslím si, že dosť bolo slov, stačí sa zamerať na niektorú z fotografií a okamžite pochopíte kreatívnu silu Karla Lagerfelda. Spojil vynikajúci príbeh s perfektným vínom Dom Pérignon. Ako toto víno ponúka nezabudnuteľné zážitky, vizuálny vnem, tak sa reklama v podaní Legerfelda vyznačuje pútavým obsahom a skrytou krásou.

Peter Fritz         Photos: Dom Pérignon Press

www.domperignon.com

Mohlo by sa Vám páčiť