Hľadať

Metropola Spojeného kráľovstva

Metropola Spojeného kráľovstva

Patrí k mestám, ktoré nikdy nespia. Okrem zaujímavých historických pamiatok, turistických atrakcií, až po nákupný raj, ponúka aj široký výber vychytených reštaurácií a hotelov, ale aj mnoho skvelých podnikov a nočných klubov. Pozývam vás do mesta, ktorého neodmysliteľným symbolom sú červené telefónne búdky a poschodové autobusy. Už tušíte kam vás pozývam?

Po prílete sa pred vami otvára nový svet, mesto plné histórie a pulzujúcej súčasnosti. Vydajte sa so mnou na krátku prehliadku Londýna.

Buckinghamský palác

Niet krajšej a majestátnejšej pamiatky akou je Buckinghamský palác. Pre verejnosť je otvorený od začiatku augusta do konca septembra. Sprístupnené sú miestnosti plné skvostného nábytku, vzácnych obrazov a predmetov. Súčasťou prehliadky paláca sú taktiež galérie a kráľovské záhrady. Určite si nenechajte ujsť výmenu stráže pred palácom, ktorá sa koná denne od apríla do konca júla a v iné naplánované dátumy. Jej dĺžka je okolo 45 minút.

small

Picadilly Circus – Leicester Square – Soho

Hlavné centrum zábavy je jednoznačne West End. Tu si každý nájde to svoje, od najmenších po dospelých. M&M World, Trocadero Centrum plné hier a aktivít. Skúste šťastie v jednom z mnohých kasín, alebo sa zabavte a vytancujte do skorých ranných hodín vo vychytených nočných kluboch. Samozrejme, nechýbajú desiatky barov a  reštaurácií, ktoré sú otvorené celú noc. Ak máte náladu na návštevu kina či divadla, máte z čoho vyberať, rozhodnutie je na vás.

small_3

Victoria & Albert Museum

Ak sa chcete počas pobytu v Londýne aj niečo nové dozvedieť a k vašim záujmom patri umenie a dizajn spojený s históriou, potom rozhodne nevynechajte návštevu múzea Victoria a Albert Museum, ktoré sa nachádza v časti Knightsbridge. Počas celého roka sa tu organizujú rôzne exhibície a výstavy, ako aj lekcie a prednášky o móde, fotografii alebo modernom umení.

small_2

Shard

Zabudnite na Londýnske oko. V súčasnosti je aktuálne najpopulárnejšou a najvyššou vyhliadková platforma Shard. Skoro dvojnásobne vyššia ako ktorékoľvek miesto v metropole Anglicka. Ponúka úžasný vyhlaď až do 60 kilometrovej vzdialenosti. Vyvezte sa do londýnskych výšav a mesto budete mať ako na dlani. K Shardu patrí tiež päťhviezdičkový hotel Shangri La, reštaurácie, bary a čoskoro pribudne aj arkáda s butikmi, kde si zákazník môže nakúpiť vo výške 310 metrov.
Prajem vám prijemný zážitok.

small_1

Michaela Mičátková
Photos: London-Pictures
www.visitlondon.com

Mohlo by sa Vám páčiť