Hľadať

Miesto pre kreatívnych ľudí

Kým v minulosti bolo mimoriadne žiadanou destináciou turistov, cestovateľov a celebrít francúzske letovisko Saint Tropéz, v poslednom čase sa upriamuje čoraz väčšia pozornosť na Ibizu. „Ostrov priťahuje predovšetkým kreatívnych ľudí,“ uviedol Glen Donovan, zástupca exkluzívnej cestovnej kancelárie Earth. Kreativita sa dostatočne prejavuje najmä v umení, preto nie je prekvapením, že čarovné miesto si obľúbilo niekoľko spievajúcich, či hrajúcich celebrít. Okrem Kylie Minogue sa na Ibize zapáčilo rockerovi Noelovi Galagherovi zo skupiny Oasis, hudobnému „chameleónovi“ Princovi, či zvodnej Penelope Cruz.

Hviezdy láka predovšetkým vzrušujúci nočný život a s ním neodmysliteľne späté večierky. Najfascinujúcejším miestom na ostrove, kde sa dá užiť si more zábavy, je nočný klub Privilege. Už pri prvom kontakte pôsobí na návštevníka magicky. V čom spočíva jeho tajomné čaro?
Úžas a prekvapenie u ľudí vyvoláva predovšetkým jeho impozantný zjav. Aj preto človek potrebuje na úplné zoznámenie sa s klubom viac ako len jeden večer. Keď návštevník vstúpi do hlavnej miestnosti, je okamžite omámený divokou hrou svetiel a konfrontovaný s výbornou kvalitou zvuku. Okolo neho sa pohybuje množstvo ľudí, ktorí sa zabávajú, tancujú a smejú, akoby im boli cudzie akékoľvek starosti. Pozornosť návštevníka veľmi rýchlo upúta priestranný bazén, hojne využívaný najmä počas dlhých a horúcich letných dní. V rozľahlých vnútorných priestoroch s 25 metrov vysokým stropom sa organizujú veľkolepé umelecké i o čosi pikantnejšie predstavenia, klub taktiež disponuje obrovskými oblokmi, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad na ostrov. Aj napriek tomu, že Privilege je z hľadiska rozlohy neuveriteľne veľký, organizátori nemajú problém pravidelne upravovať priestory v závislosti od hudobnej tematiky večera.
Klubová záhrada plní funkciu oddychového miesta, kam sa návštevníci uchyľujú s úmyslom odpočinúť si. Pobudnú tak na čerstvom vzduchu a vzdialia sa od vnútorných priestorov preplnených ľuďmi. Ak by náhodou vyhladli, či vysmädli, v areáli klubu sa nachádza kvalitná reštaurácia ponúkajúca prvotriedne pochúťky stredomorskej kuchyne.

Kvôli vynikajúcej atmosfére a skvelým podmienkam pre poriadanie rozmanitých vystúpení, láka Privilege nadšencov elektronickej a tanečnej hudby doslova z celého sveta. Všetci, ktorí do klubu zavítajú, si túžia vychutnať naopakovateľné kúzlo živelnej Ibizy. Turisti a miestni majú príležitosť vzhliadnuť aj známe osobnosti, okrem už spomenutých hviezd napríklad i nestarnúcu šoumenku Madonnu, hviezdneho návrhára Jeana Paula Gaultiera, rappera P Diddyho, či dcéru rockovej legendy Micka Jaggera, Jade.

Obľúbený klub má veľmi zaujímavú históriu. Počas osemdesiatych rokov bol európskym „kráľovstvom“ diska, programovou štruktúrou nadväzujúcim na svetoznámy newyorský podnik Studio 54. Začiatkom 70-rokov bol však Privilege ešte pomerne bezvýznamný. Fungoval akurát bazén a malý bar, v ktorom ľuďom servírovali špeciality oblasti San Rafael. V roku 1978 sa stali novými vlastníkmi klubu traja Baskovia, pričom jedným z nich bol prekvapujúco známy futbalista Jose Antonio Santamaria. Majitelia neskôr zmenili názov podniku z pôvodného Club Rafael na Ku.

V súčasnosti najväčší nočný klub na svete, oficiálne zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov, hosťuje predstavenia hviezd ako DJ Tiesto, Jamiroquai, Underworld, či Taio Cruz. Dnu je možné sa dostať na základe vstupenky, ktorá sa dá objednať prostredníctvom oficiálnej stránky, prípadne zakúpiť priamo na ostrove. Vždy je však lepšie urobiť tak dopredu, pretože niektoré večery budú určite vypredané. Klub Privilege sa otvára o polnoci a dlhé rady sa začínajú tvoriť okolo druhej hodiny rannej. Zamestnanci povoľujúci návštevníkom vstup do priestorov sú však vysoko profesionálni. Etiketa predpisujúca oblečenie nejestvuje, v Privilege môže byť každý sám sebou. Do klubu nachádzajúcom sa v meste Ibiza Town na San Antonio Road je možné sa dostať autom, autobusom i taxíkom.

Marcel Letko                                                                     Photos: ISIFA

www.privilegeibiza.com

Mohlo by sa Vám páčiť