Hľadať

Milliard Sun bol exkluzívne pri otvorení novej výstavy Múzea Gucci vo Florencii!

Na začiatku januára celá talianska aj svetová módna smotánka zamierila do Florencie, kde sa konal event pri príležitosti otvorenia novej výstavy slávneho módneho múzea Gucci. A Milliard Sun, ako jediný magazín zo Slovenska, bol samozrejme pri tom.

Múzeum Gucci v spolupráci s Nadáciou Pinault už do tretice poskytlo svoje priestory
nadaným umelcom, tentokrát americkej fotografke Cindy Sherman, ktorá priniesla na svet celkom nový druh fotografie. Sama sa stavala do rozličných póz a kostýmov, často sa fotila aj v mužskom prezlečení, alebo pózovala ako nežná tínedžerka. Presne taká je aj jej výstava s názvom Early Works, ktorú si až do júna môžete prezrieť v múzeu Gucci vo Florencii. Milovníci umenia budú určite vedieť, kto je táto multifunkčná umelkyňa, ktorá hravo zvláda prácu celého týmu aj sama. Cindy Sherman – herečka, modelka, kostýmová štylistka, make- up umelkyňa, kaderníčka a predovšetkým režisérka a riaditeľka svojich vlastných fotografií predstavila retrospektívu svojej tvorby, a tento raz v talianskej Florencii.

Pýšiť sa však môže aj významnými výstavami napríklad v Múzeu moderného umenia v New Yorku, Múzeu moderného umenia v San Franciscu, vo Walker Art Center v Minneapolise alebo aj v Múzeu umenia v Dallase. Z osobných dôvodov sa umelkyňa eventu nezúčastnila, ale jej meno bolo skloňované z každej strany, keďže všetci módni nadšenci  pripíjali šampanským na úspešné dielo jedinečnej americkej fotografky.

A my z Milliard Sunu samozrejme tiež!

Z Florencie exkluzívne pre Milliard Sun Veronika Nováková

Mohlo by sa Vám páčiť