Hľadať

Model G3 pokračuje v úspešnej sérii radu G a je „prirodzene chytrý“

Spoločnosť LG Electronics (LG) dnes predstavila dlho očakávaný smartfón G3, nástupcu úspešného modelu LG G2. Ako prvé ho dnes privítajú svetové metropoly Londýn, New York a San Francisco, ktoré zajtra doplnia Soul, Singapur a Istanbul.


Zážitok ako naživo

LG je jednotkou vo svete displejov, a preto nie je prekvapením, že aj nový smartfón G3 sa môže pýšiť Quad HD displejom, ktorý je výsledkom niekoľkých rokov vývoja a inovácií. Hustota 538 pixelov na palec dodáva 5,5-palcovému displeju ostrý, čistý, až takmer živý obraz. Vďaka veľmi tenkému rámu došlo aj k zväčšeniu pomeru strán displeja na celkové využitie až 76,4% plochy prednej strany telefónu. LG G3 je tak v ruke rovnako príjemný ako akýkoľvek menší telefón.

Displej s vysokým rozlíšením podporuje vyberateľná batéria s kapacitou 3 000 mAh. Vďaka nahradeniu kovovej časti batérie katódou s grafitom a ďalším optimalizáciám technológií je výdrž, výkonnosť a životnosť batérie na možnom maximu. Teraz už sa nestretnete s vybitou batériou uprostred nabitého dňa.


Úchvatné foto a video

Chytro a jednoducho, tak by sa dal charakterizovať fotoaparát s 13 Mpx a funkciou OIS+. Zachytiť správny okamih bez ohľadu na kvalitu svetelných podmienok dokážete vďaka laserovému zaostrovaniu (Laser Auto Focus), ktoré je prvým svojho druhu v segmente inteligentných telefónov. Rýchlosť a jednoduchosť sú vlastnosťami aj samotného snímania obrazov: stačí dotykom zaostriť a spúšť sa v tej chvíli automaticky spustí sama. LG nezabúda ani na módne trendy vo fotografii: selfies, teda fotky samých seba. Vďaka prednému 2,1 mpx fotoaparátu budú aj tie kvalitné a vysoko ostré. Časovač funguje na princípe gesta – stačí zaťať päsť, ktorú G3 rozpozná a automaticky spustí 3-sekundové odpočítavanie. Hanbiť sa rozhodne nemusíte ani za videá natočené novým G3. Špičkový obraz dokreslí veľmi kvalitný zvuk snímaný mikrofónom s inštinktívnou identifikáciou optimálnej audio úrovne, ktorá zaistí tú najčistejšiu zvukovú stopu. Vstavaný 1W reproduktor s funkciou Boost AMP dodá nielen videám, ale i hudbe bohatší a čistejší zvuk.


Vyvážený design

Ergonomické klenutie, vďaka ktorému G3 presne padne do ruky a je veľmi jednoduché ho ovládať len jednou rukou, vďačí za svoju praktickú konštrukciu dizajnu zvanému Floating Arc. Elegantný tvar dokresľujú novo tvarované tlačidlá vypnúť/zapnúť a ovládanie hlasitosti na zadnej stráne, ale aj veľmi kvalitný materiál jeho spracovanie.
G3 bude na slovenskom trhu dostupný v designe matného kovu v troch farbách: Metallic Black (čierna), Silk White (biela) a Shine Gold (zlatá). Vďaka povrchovému spracovaniu telefón nebude náchylný na odtlačky prstov a nude tak vyzerať stále čistý, ako nový.
Šikovné vylepšenia

Klávesnica „Smart Keyboard“
·    Adaptívna technológia sa učí písať rýchlo a bez chýb. Až o 75 % znižuje chybovosť vďaka sledovaniu a analyzovaniu spôsobu písania. Rozloženie jednotlivých kláves môže byť upravené podľa frekvencie užívania, čo písanie ďalej zrýchľuje. Pomáha tomu aj výška klávesnice, ktorá lepšie vyhovuje palcom.

Upomienky „Smart Notice“
·    Odporúča miesta podľa toho, ako vás pozná, pripomína odpovedať na zmeškaný hovor alebo navrhuje odinštalovanie nepoužívaných aplikácií. Šikovná osobná asistentka s veľkou jazykovou vybavenosťou sa skrýva pod jednoduchým „Smart Notice“.

Zabezpečenie „Smart Security“
·    Odomykanie telefónu pomocou vyťukania perzonifikovaného Knock CodeTM je nielen bezpečné, ale aj rýchle. Funkcia KnockON navyše umožňuje skontrolovanie času alebo rovno odomknutie telefónu bez nutnosti stláčania akéhokoľvek tlačidla.

·    Zabezpečenie osobných dokumentov Content Lock je užitočné nielen pri pripojení k počítaču. Zamknuté a podľa potreby aj neviditeľné dokumenty môžu byt uložené ako v internej pamäti, tak na microSD karte.

·    Vzdialené zablokovanie telefónu Kill Switch ochráni všetky dáta pred zneužitím v prípade krádeže alebo straty. Kill switch navyše ponúka okrem toho aj možnosť kompletného zmazania či antivírovú kontrolu.

Štýlové doplnky
Puzdro QuickCircleTM
·    Puzdro s okamžitým prístupom ku všetkým najpoužívanejším funkciám. Okrem tohto obalu v piatich farbách budú dostupné aj ďalšie kryty z radu Slim Guard Cases a prémiové Slim Hard Cases.

Bezdrôtová nabíjačka
·    Jednoducho kompaktná, ľahká, prenosná, výhodná a kompatibilná s technológiou Qi.

Vlajkový model LG G3 bude na slovenskom trhu k dispozícii od 1. júla za odporúčanú cenu 593 EUR (16 GB) a 630 EUR (32 GB). Telefón budú ponúkať aj operátori Orange a T-Mobile.

Words & Photos: LG Press

www.lg.com/sk

Mohlo by sa Vám páčiť