Hľadať

Módny festival spojený s kulinárskymi špecialitami v Jakarte

Mnohí si to asi ani neviete predstaviť kombináciu módy a dobrého jedla. Do dnes som si to nedokázal predstaviť ani ja. Ale organizátori veľkolepého Jakarta Fashion & Food Festival to dokázali a spojili dve navzájom nesúvisiace veci, pričom priviedli na svet úžasnú prehliadku krásy, tvorivosti, vôní a chutí.

Jakarta Fashion & Food Festival (JFFF bol) po prvýkrát otvorili v roku 2004, a od tohto dátumu sa koná každý rok v máji. Už od svojho začiatku sa sústredil na atraktívne odvetvia, akými sú móda, stravovanie a zábava. Na to, aby organizátori mohli dôkladne predstaviť jednotlivé časti, vyhradili festivalu neuveriteľných šestnásť dní.

JFFF sa tento rok začal netradične, mimoriadnym karnevalom, počas ktorého sa mohli návštevníci zabávať sledovaním veľkého karnevalového sprievodu, vyzdobených automobilov a šarmantných tanečníc. K atraktívnosti prispelo zaujímavé osvetlenie a na záver veľkolepý ohňpstroj.


Módny festival

Tento rok sa časť festivalu venovaná móde zamerala na zvýšenie povedomia domáceho módneho priemyslu, ktorý považujú mnohí predstavitelia hospodárskeho života za mimoriadne dôležitú súčasť hospodárstva krajiny. Módny program nazvali Extravaganza, ktorého kolekcie rozdelili do 4 kategórií:

1. Indonézsky značkový dizajnér – predstavil konfekčné kolekcie indonézskych špičkových návrhárov.
2. Indonézsky exkluzívny dizajnér – predstavil majstrovské zbierky indonézskych špičkových dizajnérov.

3. Indonézske módne značky – predstavili najlepšie kolekcie značiek domácich top dizajnérov.

4. Medzinárodná módna značka – predstavila najlepšie kolekcie zo zahraničia.


Food Festival

Nielen svet módy, ale aj kulinárske trendy v Indonézii takisto zaznamenali rýchly rast. Jedlo, ako nevyhnutnú súčasť ľudského bytia aj v tejto krajine povýšili na piedestál, kedy sa mení na kultúrny odkaz, umenie a kreativitu jeho tvorcov. Viacero rôznych sekcií tento rok osviežilo oslavu jedla. Tak okrem miestnych vyhľadávaných jedál, ktoré majú často korene ešte v časoch koloniálneho panovania, mohli návštevníci objavovať najlepšie vína syry z Francúzska, Austrálie, Argentíny, Čile a Nového Zélandu. S tým boli spojené degustácie, semináre i súťaže o najlepšieho majstra cukrára, či syrová show.

Festival slúži rovnako na podporu mesta Jakarta, ako jednej z destinácií cestovného ruchu, kde si návštevníci okrem pamiatok, môžu nakúpiť kvalitnú domácu módu, alebo ochutnať kulinárske špeciality. Tak, ako všade na svete

Calvera                                                                 Photos: Image.net

www.jfff.info

Mohlo by sa Vám páčiť