Hľadať

Na návšteve u…..Mia Farrow

Ako žijú zaujímaví ľudia? Kde trávia svoj voľný čas, alebo relaxujú? Tieto otázky ma v poslednej dobe natoľko zaujali, že som sa rozhodol odhaliť súkromie niektorých osobností z prostredia showbizu. Tento raz vás pozývam na návštevu k Mii Farrow.

Mia Farrow nie je mnohým z vás určite neznáma. Mne sa podarilo s ňou „stretnúť“ len nedávno, keď som siahol do svojej kolekcie DVD. Rád sa vraciam k filmom, ktoré som mal možnosť sledovať v minulosti a v jednom z nich – v The Last Unicorn – klasickej kreslenej rozprávke, Mia prepožičala hlas princeznej Amalthey ( alias poslednému jednorožcovi). Mia Farrow – skutočným menom – Maria de Lourdes Villiers Farrow pochádza z hereckej rodiny a stvárnila množstvo postáv v rôznych filmoch. Jej matka, Maureen O‘ Sullivan, bola tiež herečka, ktorá sa preslávila postavou Jane vo filmoch o Tarzanovi, a otec John Farrow zas režisér.

Mia sa zapísala do povedomia diváckej pozornosti postavou vo filme režiséra Romana Polanského – Rosemary’s Baby. Ten jej priniesol svetovú slávu. Slávu sa snažila zmierňovať manželstvom – ako veľmi mladá sa vydala za Franka Sinatru, neskôr za skladateľa a režiséra Andreho Previna.

Niekoľko ročný vzťah s Woodym Allenom si vylúžil pozornosť médií a širokého publika. Nielen pre ich spoločný život, ale aj nie najromantickejší záver spoločného príbehu, ktorý určite prekvapil množstvo fanúšikov tejto dvojice. Práve vo filmoch Woodyho Allena dokázala naplno uplatniť svoj talent.
Na svojom konte má veľký počet významných divadelných, televíznych a filmových úloh. Spomeniem film Purpurová ruža z Káhiry, Hana a jej sestry. O jej živote a práci natočila režisérka Karen Arthurová TV film Love and Betrayal: The Mia Farrow Story, kde hlavnú úlohu stvárnila herečka Patsy Kensitová.

Záslužná a uznávaná je jej práca pre UNICEF. V mene ušľachtilej myšlienky precestovala mnohé krajiny a spoznala aj odvrátenú tvár ľudských osudov. Zúčastnila sa misií v Nigérii (2001), Angole (2002). V centre záujmu Mii Farrow boli vždy deti. Kladný vzťah si určite priniesla z domáceho prostredia, pretože pochádza z početnej rodiny (sedem detí). Mia vychováva celkovo 14 detí, z čoho Má štyri deti vlastné, ostatné adoptovala.

V súčasnosti sa sústreďuje na vlastnú rodinu a pokračuje v práci pre United Nations Children’s Fund a UNICEF.

Sme radi, že sme ju aspoň na chvíľu mohli navštíviť a predstaviť vám jej domov v  Bridgewater, v Connecticute.

Peter Fritz        Photos: ISIFA

www.miafarrow.org

Mohlo by sa Vám páčiť