Hľadať

Nadčasová kolekcia

Nadčasová kolekcia

Pre mužov, ktorí obľubujú viac ako len štandard, sú estétmi, milujú umenie a absolútnu krásu, je určená Academy collection od švajčiarskej hodinárskej firmy ZENITH. Vznešenosť, tradícia, precíznosť a kvalita sú dušou celej kolekcie, pretože iba výnimočné predmety robia svet neobyčajným. K takým patria kúsky tejto kolekcie, kde výrobca dbá na umelecký detail a celistvosť svojho remesla.

ZENITH ponúka štyri veľmi výrazné hodinárske skvosty: Open Minute Repeater, Tourbillon Perpetual Calendar, Tourbillon Chronograph a Tourbillon Hour & Minutes.
Vznešené kúsky Academy collections dokážu uspokojiť každú túžbu. V prevedení bieleho zlata s čiernym číselníkom majú hodinky moderný vzhľad, zatiaľ čo v ružovom zlate so strieborným „guilloche“ číselníkom, reprezentujú najčistejšiu hodinársku tradíciu. V Concept verzii je možné celú mechaniku vidieť cez zafírový číselník. Pozoruhodné kúsky, ako aj splývanie tradície a modernosti v novej alchýmii, ponúkajú dnešnú alternatívu základných hodiniek.

Do spoločnosti, na rôzne večierky, bankety ponúka ZENITH verziu Black Tie. Platina je v tomto prípade zušľachtená pomocou 60 diamantov, ciferník zas „oblečený“ do prírodnej čiernej perlete a zušľachtený ručným výbrusom diamantových čísiel.

Tourbillon patrí k k najzložitejším v hodinárskom umení. Je to mechanizmus, ktorý kompenzuje vplyv zmien gravitácie Zeme na chod hodiniek (36,000 vibrácií za hodinu). Je v nich umiestnený legendárny strojček EL Primero, ktorý dokáže vyrobiť rezervu chodu na viac ako 50 hodín a meria krátke časové intervaly s presnosťou desatiny sekundy.
Tourbillon je dostupný v dvoch prevedeniach. Priemer púzdra je 40 alebo 45 milimetrov a vyrába sa iba zo zlatého, či ružového zlata. Zafírové sklo má obojstrannú antireflexnú úpravu a  cez okienko v číselníku sa môžete pozrieť do „vnútra“ hodiniek. Samozrejme tieto modely sú vodotesné a remienok je výlučne z kože aligátora.

Minute Repeater je považovaný za najúspešnejší výraz hodinárskeho umenia. Bol vytvorený pred 300 rokmi pre hodiny a vreckové hodinky, keď sa používali iba sviečky, aby v tme bolo vidieť ukazovateľ hodín. ZENITH bol schopný skombinovať Minute Repeater s bájnym El Primero Chronographom. Tento svetový unikát je vybavený novým 4043 kalibrom, obsahujúcim celkovo 461 súčiastok a 45 rubínov.

Perpetual Calendar patrí k óde večnosti; El Primero 4033 kaliber vyrobený z 492 súčiastok a 35 rubínov zobrazuje čas, dátum, deň, mesiac a prestupné roky presne pre storočie, bez žiadnej opravy.

Spojením troch legendárnych hodinárskych skvostov :Tourbillon, Perpetual Calendar a El Primero chronografu dokázal ZENITH, že je jedinečný pri tvorení a konštruovaní hodiniek.


ZENITH

ZENITH patrí k najvychytenejšej švajčiarskej hodinárskej značke s dlhou tradíciou. Už v roku 1865 Georges Favre-Jacoton založil v Le Locle, v kantóne Neuchatel, prvú manufaktúru. Zenith so svojou precíznou prácou, vlastnou mechanikou a dokonalým dizajnom dosiahol úroveň najvyššej kvality a dodnes patrí k najvyhľadávanejším značkám.

Jana Milošovičová     Photos: Zenith Press

www.zenith-watches.com

Mohlo by sa Vám páčiť