Hľadať

Najchutnejšia zmena v novom roku

Nový rok so sebou vždy prináša množstvo zmien. Jedna z tých, na ktorú sa najviac tešíme sa odohrá v menu momentálne najvychytenejšej reštaurácii na Slovensku – Fou Zoo.

Guru pan-ázijskej kuchyne Michal Konrád tam spolu so svojim tímom zmenili viac ako polovicu menu. Niektoré obľúbené delikatesy prešli len decentným tuningom. Ale to čo nás najviac zaujíma, sú úplne nové svieže zážitky s nádychom ďalekej Ázie – Fou Zoo New Arrivals. Poďme sa niekoľkým z nich pozrieť na zúbky.


Modern sashimi hamachi s hľuzovkovou ponzu

Hamachi alebo seriola japonská je taká jemná ryba, že sa s obľubou konzumuje v surovom stave. V zimných mesiacoch má mäso vyšší obsah vzácnych látok a výraznejšiu chuť. V Japonsku ho radi kombinujú s ponzu omáčkou, ktorá je rafinovanou kombináciou ryžového vína mirin, ryžového octu, vločiek katsuobushi, riasy kombu a citrusového ovocia. Vo Fou Zoo však v duchu panázijskej filozofie použili európsku hľuzovku, ktorá dala celej receptúre veľmi netradičný až provokujúci nádych.

Hubová rolka

Jej kurióznosť spočíva v tom, že si ju hosť dochucuje priamo na tanieri hubovým prachom v delikátnej kombinácii s chutnými hubami shimeji a miso majonézou.


Kačací šalát

Inšpiráciu na tento výnimočný chod našiel šéfkuchár až na ďalekej Srí Lanke.

Kačica sa marinuje 24 hodín v špeciálnej zmesi korenín, citrónovej trávy, zázvoru, pomarančovej kôry, kardamonu, škorice, anízu a čili. Potom sa údi na čerešňovom dreve. Tá aróma vyráža dych!


Morský vlk s maslovou omáčkou, chrumkavým pórom a chilli olejom

Jedna z najchutnejších rýb s veľmi jemným, aromatickym mäsom je tu skombinovaná s vývarom dashi, ktorý je zdrojom piatej chuti umami. Vzniká tak veľmi výrazný akcent chutí, navyše s blahodárnymi účinkami na organizmus.

Zabudnite na novoročné predsavzatia, kto toto neochutná, ten nežije!

Words & Photos: Fou Zoo

www.fouzoo.sk

Mohlo by sa Vám páčiť