Hľadať

Najdrahší vianočný darček

Pred niekoľkými týždňami vzrušila „vyznávačov diamantov“ zaujímavá výstava najdrahších kameňov sveta. Diamanty tradične stelesňujú luxus a úspech. Preto sú vyhľadávaným artiklom mnohých zaujímavých osobností.

Výstava, ktorú organizovala spoločnosť DIC – Diamonds International Corporation patrila v Bratislave k mimoriadne atraktívnym, pretože ju počas niekoľkých dní navštívili mnohí fanúšikovia luxusu a krásy. Najväčším lákadlom bol určite diamant v hodnote 1 308 881 eur (viac ako 39 miliónov slovenských korún). Priznám sa, že som mal možnosť túto výstavu navštíviť a veľmi ma prekvapil rozmer tohto „kráľovského diamantu“. Až vtedy som si uvedomil obrovskú silu a hodnotu  vzácneho prírodného pokladu. Na podobnej výstave, ktorá sa konala minulý týždeň v Prahe, našiel tento skvost svojho majiteľa.  Nepatrný rozmer a pritom vysoká hodnota prilákala kupca, ktorý bol ochotný za diamant zaplatiť spomínanú čiastku.
Spokojný bol určite aj Luboš Říha, predseda predstavenstva spoločnosti DIC a bývalá Miss ČR Alena Šeredová, ktorá podporila tento významný event.

NIPOS       Photos: ISIFA

www.dic.as

Mohlo by sa Vám páčiť