Hľadať

Najmenšia Full HD kamera s GPS na svete

Ľahká, ultra kompaktná, titánová  a nádherne štýlová Full HD kamera, ktorá je ideálnym partnerom na cestovanie a bez problémov zapadne do každého vrecka, tašky či kabelky. To je nová Sony HDR-TG7VE, ktorej patrí primát najmenšej a najľahšej Full HD kamery na svete. Na rozšíriteľnú 16 GB internú pamäť nahrá až 6 hodín Full HD záznamu a perličkou je funkcia GPS geotagging, s ktorou vždy viete, kde ste boli.

Stvorená pre cestovateľov

Sony TG7VE má odolné titánové, 230g vážiace telo so špeciálnou povrchovou úpravou Premium Hard. Táto ochranná vrstva chráni pred škrabancami a zabezpečuje tak trvalý elegantný a špičkový vzhľad. V najmenšom tele na svete sú ukryté technológie, zabezpečujúce mimoriadnu kvalitu obrazu a výkonné funkcie snímania, ktoré vám pomáhajú pri snímaní neopakovateľných momentov pri večerných vychádzkach, víkendových oslavách na chate, služobných cestách alebo dlhších cestách v zahraničí.


Výbava profíka

Sony TG7VE nahráva 2,3 megapixlové video pomocou kvalitného objektívu Carl Zeiss s 10x optickým zoomom. Špičkové technologické vybavenie dopĺňa Exmor CMOS senzor s osvedčeným a výkonným procesorom BIONZ. V kamere je zabudovaná extra veľká

16 GB pamäť, ktorá umožňuje uložiť až 6 hodín krištáľovo čistého a detailného obrazu vo Full HD kvalite a so stereo zvukom. Ak chcete nasnímať ešte viac, stačí len vložiť voliteľnú pamäťovú kartu Memory Stick. Kamera sa nezľakne ani fotenia a zvládne fotky v rozlíšení 4 megapixely.


S TG7VE sa nestratíte

Pre nadšených cestovateľov dokáže vrecková kamera TG7VE mapovať miesta nasnímania zážitkov kdekoľvek na svete. Kamera má v sebe zakomponovaný citlivý  GPS prijímač, vďaka ktorému dokáže zaznamenať trasu vašej cesty. Po snímaní môžete pomocou funkcie Map Index zobraziť na LCD monitore miesta na mape, kde ste jednotlivé záznamy nasnímali s vykresliť si trasu vášho výletu. K ďalším funkciám patrí inteligentná schopnosť detekcie tváre – Face Detection, ktorá pomáha nasnímať ostré portréty pri natáčaní aj fotení. Funkcia Smile Shutter zas automaticky nasníma usmievajúce sa tváre.

Maximálne zjednodušené a rýchle ovládanie

Dotykový 2,7-palcový širokouhlý LCD monitor s vysokým rozlíšením teraz oplýva novým štýlovým dizajnom bez akýchkoľvek spojov. K jednoduchému ovládaniu prispieva tiež nový zjednodušený systém Menu. Napájanie kamery sa zapne ihneď po odklopení LCD monitora a zapnutie z pohotovostného režimu je ešte rýchlejšie ako kedykoľvek pred tým. Vďaka tomu sa už nemusíte obávať, že by ste zmeškali akýkoľvek neopakovateľný moment. Jednoducho odklopte dotykový LCD monitor a vaša kamera je v zlomku sekundy pripravený snímať. Príkon v pohotovostnom režime sa blíži takmer k nule, vďaka čomu môže byť kamera TG7VE vo vašom vrecku alebo taške neustále pripravený na akciu a kapacita batérie sa pritom zníži len zanedbateľne.

Po natáčaní si video vychutnáte zábavne, rýchlo a jednoducho: pomocou funkcie Highlight Playback vytvoríte ‘mini filmy‘ bez toho, aby ste mali akékoľvek skúsenosti s úpravou videa. Stačí len stlačiť ikonu na LCD displeji a kamera sama vyberie video a fotky, ktoré spojí s hudbou a štýlovými efektmi.

Kamera HDR-TG7VE Full HD je dostupná od júna 2009 v cene 880€.

Technické údaje HDR-TG7VE

Formát spracovania obrazu                            HD: AVCHD, SD: MPEG2
 Záznamové médium                                       Interná pamäť 16 G (rozšíriteľná         
                                                                             pomocou voliteľnej pamäťovej karty
                                                                             Memory StickTM)
Snímací prvok                                                   1/5″ Exmor CMOS senzor s maticou ClearVid

Rozlíšenie (celkové)                                         2,3 megapixela
Rozlíšenie (statické zábery)                            4 megapixle
Procesor spracovanie obrazu                         BIONZ
Objektív                                                               Carl Zeiss Vario-Tessar
Transfokácia (Zoom)                                       10x optická, 120x digitálna
SteadyShot                                                         Áno
Audio systém                                                     Dolby Digital Stereo so zoomovacím
                                                                              Mikrofónom
Automatický geotagging pomocou GPS        Áno
Funkcie Face Detection / Smile Shutter        Áno / Áno
Highlight Playback                                             Áno
Typ LCD monitora                                              2,7″ širokouhlý Clear Photo LCD plus
Rozmery/ Hmotnosť *bez pamäťovej karty
Memory StickTM/batérie (g)                              62(H) x 117(V) x 30(Š) / 230 g

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť