Hľadať

Nová futuristická formula

Nová futuristická formula

Formula E a FIA uverejnili prvé digitálne snímky auta novej generácie, ktoré bude súťažiť v piatej sezóne pretekov elektrickej formuly. Predstavuje nový futuristický vzhľad monopostov. Fanúšikovia si budú môcť pozrieť nový model 6. marca na ženevskom autosalóne.

 

Nová verzia bude jazdiť v seriáli majstrovstiev ABB FIA Formule E 2018/19 v nasledujúcich troch obdobiach, kde bude model Gen2 využívaný. Auto viditeľne predstavuje novú éru Formuly E a naďalej sa snaží odlíšiť od iných kategórií motoršportu. Monopost je absolútnou novinkou, ktorú vytvoril riadiaci orgán pre motoršport, ktorý priniesla FIA spolu s poprednými svetovými dizajnérmi a inžiniermi, ktorí sa podieľali na vývoji.

Nové auto bude disponovať zvýšeným výkonom, čo v praxi znamená, že oproti pôvodnej verzii poskytne takmer dvojnásobnú kapacitu energie a rovnako aj výdrž. Tímy a piloti budú môcť odjazdiť celú pretekovú vzdialenosť pri vyšších rýchlostiach bez toho, aby museli meniť v polovici pretekov monoposty. Vozidlo Gen2 je jasným dôkazom pokroku v rozvoji technológie akumulátorov a elektrických motorov.

Formula E Press / Peter Fritz

Fotografie: Formula E Press

 

www.fiaformulae.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť