Hľadať

Nová kuchyňa navrhnutá špeciálne pre mužov

Porsche Design Group a výrobca nábytku Poggenpohl spoločne navrhli a vytvorili kuchyňu s inovatívnym puristickým designom z vysoko kvalitných materiálov. Okrem toho kuchyňa využíva spotrebiče značky Miele.

Vráťme sa však na chvíľu do histórie. V októbri 2005 spoločnosti Porsche a Poggenpohl podpísali dohodu o spolupráci, ktorej cieľom bolo vytvorenie nového typu kuchynskej zostavy. Roland Heiler, riaditeľ Porsche Design Studio v Zell am See sa k tomuto dôležitému kroku vyjadril: „Naše štúdio je naklonené k dlhodobej spolupráci pri vytváraní nových prvkov z oblasti kuchynského dizajnu, domácich spotrebičov a taktiež nábytku. V Poggenpohl sme našli dôveryhodného partnera, s ktorým sa budeme snažiť uskutočniť naše idey“.

Nová kuchyňa predznamenala nový trend v spojení  veľmi nevídanom – kuchyňa a muži. Práve muži prejavili zvýšený záujem o nový produkt. Za posledných pár rokov sa z kuchyne stala takpovediac výstavná sieň, v ktorej hrá veľkú úlohu technika.
„Tento priestor je už v súčasnosti doplnený aj o audio“ –  vysvetľuje Elmar Duffner, Managing Director Poggenpohl. A ešte na margo spolupráce s Porsche Design doplnil: „Naša spolupráca s Porsche Design nás posunula do dizajnu kuchýň, ktoré sú uhladené a funkcionalistický  design language je špeciálne adresovaný práve pánskej klientele.

Nová kuchyňa bude vystavená a predávaná v štúdiách Poggenpohl po celom svete už na jar 2008.

Hliníkové profily rôznych veľkostí tvoria základný rám konštrukcie novej kuchyne. Vďaka hliníkovým rámom má zákazník možnosť si zvoliť umiestnenie jednotlivých skriniek tak, ako mu to vyhovuje. Výsledkom je variabilná, priestranná a mnohostranná „skladačka”. Konštrukčný systém rámov vytvára čistý priestor v celkovom koncepte dizajnu.
Hliník, typický materiál, ktorý používa vo svojom design manuáli Porsche, dodáva kuchyni inovatívny technický vzhľad, aj vďaka vysokej kvalite a originalite povrchovej úpravy rámov, a tiež samotnej konštrukcie . Ďalší materiál, ktorý výrobca využíva, je sklo. Sklo je zo zadnej strany nastriekané a v ponuke figuruje lesklá, alebo matná konečná úprava.

Spoločnosť Porsche opäť raz dokázala úspešne prepojiť  design s najkvalitnejšími materiálmi.

Zákazník si môže vybrať z dvoch druhov drevenej dyhy použitej na čelných stenách dvierok – borovicu, alebo   tmavý dub. Prirodzená štruktúra dreva navodzuje útulnú atmosféru s nádychom prírody. Precízne vypracovanie, úprava skla, či žulová pracovná doska vytvárajú dojem ľahkosti a elegancie.
Hlavnou myšlienkou Poggenpohl Porsche Design bolo, aby sa všetky dvierka a šuflíky otvárali ľahko. Stačí jemný dotyk prstom a skrinky alebo zásuvky sa magicky otvoria. A to všetko vďaka dokonalému mechanizmu. Ľahký dotyk postačí na to, aby sa šuflíky otvorili na maximum a potom vrátili do pôvodnej pozície. Pri dotyku užívateľ aktivuje mechanizmus, ktorý posunie dvierka pár centimetrov dopredu.

Multifunkčný svetelný systém je harmonicky integrovaný do celého konceptu, tak isto ako aj high-tech audio-video systém. LCD systém je zas umiestený za sklom, aby sa zabránilo znečisteniu.
Všetky spotrebiče  – umývačka riadu, rúra, mikrovlnka pochádzajú od jedného dodávateľa – spoločnosti Miele. Aby bol zachovaný pôvodný design, tak sú vyrobené z tých istých materiálov ako kuchyňa. Spotrebiče majú senzorické ovládanie a sú vybavené moderným displejom.

Porsche Design je luxusná pánska záležitosť.

Profesor Ferdinand Alexander Porsche založil Porsche Design v roku 1972, s cieľom ohúriť svojich obdivovateľov čistým, nadčasovým designom, technickými inováciami a neuveriteľnou funkčnosťou.
Produkty Porsche Design sa dnes predávajú v exkluzívnych predajniach na celom svete.

Poggenpohl patrí k najstarším výrobcom nábytku v Nemecku, ktorý vyváža svoje produkty do viac ako 60 krajín sveta. Export tvorí vyše 70 percent celkovej produkcie.

Gabriela Mohrová       Photos: Porsche Design Press

http://www.porsche-design.com/
http://www.poggenpohl.de/

Mohlo by sa Vám páčiť