Hľadať

Nové technológie ako módny doplnok?

Prvá dáma slovenskej módnej scény minulý piatok odštartovala veľkolepú celovečernú jazdu v hviezdnom obsadení. Už viac ako 20 rokov prináša Lýdia Eckhardt svojou kreativitou a pozitívnou energiou svieži vánok na slovenské prehliadkové móla. Výnimkou nebola ani jej najnovšia módna show, ktorú v piatok 3. mája odštartovala s podporou generálnych reklamných partnerov – značky CITROËN a výrobcu sektov Hubert J.E. – v bratislavskej Refinery Gallery.

Uznávaná módna návrhárka, ktorá svojich fanúšikov a priaznivcov dokáže ešte aj po rokoch vždy dokonale prekvapiť, tentoraz predviedla svoj pohľad na svet z úplne novej perspektívy. Na svojom prehliadkovom móle odprezentovala netradičné spojenie kreatívneho módneho dizajnu & modernej technológie, do posledného detailu zladenej s modelmi z jej aktuálnej kolekcie. Explóziu nových zážitkov, pozitívnej energie a mladého talentu tento krát originálne spojila s kreatívnou technológiou: najnovší model značky CITROËN – DS3 Cabrio sa priamo na móle Lýdie Eckhardt odprezentoval spoločne s jej novou kolekciou ako dokonalý módny doplnok!

Lýdia Eckhardt, ktorá je známa nielen svojimi veľkolepými módnymi show, ktoré už roky patria medzi najvýznamnejšie spoločenské udalosti u nás, ale i tým, že rada podporuje mladé talenty. Svoje prehliadkové mólo prepožičala, a symbolickú pomocnú ruku mladému kreatívnemu talentu podala aj na svojej najnovšej módnej show v bratislavskom Refinery Gallery. Že móda môže byť aj experimentom a hrou zároveň, predviedli v piatok večer priamo na móle Lýdie Eckhardt mladí talentovaní študenti odevného dizajnu a grafiky zo Strednej priemyselnej školy vo Svidníku, ktorí neuveriteľné módne kreácie tvoria výlučne – z papiera! Originálna papierová kolekcia, ako módny experiment z dielne mladých dizajnérov zo Svidníka, očarila aj sympatické moderátorky z televízie TA3. A to natoľko, že sa rozhodli 3. mája odprezentovať „papierové“ modely osobne priamo na móle Lýdie Eckhardt.

Podpora mladých talentov je aj v súlade s filozofiou generálneho partnera prehliadky, značky kreatívnej technológie CITROËN , ktorá rovnako ako Lýdia Eckhardt dlhodobo podporuje nádejných umelcov. Asi aj preto nie je prekvapením, že tvárou jej prémiovej línie značky – línie DS je práve mladá a talentovaná herečka Nela Pocisková, hviezda seriálu Búrlivé víno a úspešná muzikálová speváčka, ktorej sa najnovšie podarilo preraziť aj na slovenskej hudobnej scéne. Na prehliadkovom móle Nela predviedla nielen očarujúcu módnu kreáciu z dielne Lýdie Eckhardt, ale aj svoj prvý singel „So in Love“, ktorý zbiera jeden úspech za druhým, a momentálne patrí medzi najhranejšie skladby v českých a slovenských hudobných rebríčkoch!

Najnovšie moderné technológie ako módny doplnok? Áno! Na móle Lýdie Eckhardt.
O tom, že moderné technológie a šikovné komunikačné zariadenia nie sú už dávno len výsadou mužov, ale môžu zároveň fungovať aj ako najtrendovejší módny doplnok každej modernej ženy, Lýdia Eckhardt presvedčila hneď v úvode svojej prehliadky. Najnovšia generácia tabletov a notebookov ASUS sa v očarujúcej bielo-zlatej kolekcii predstavila ako dokonalý módny doplnok, ktorý bude zaručene krásne ladiť nielen s vašim najnovším business kostýmom…Veď ktorá z nás by nemilovala, keď všetko – šaty, topánky i doplnky – tvoria jeden zmysluplný celok? Zladiť s vašim obľúbeným outfitom môžete dokonca i Vášho 4-kolesového miláčika! U nového CITROËN DS3 Cabrio, najnovšieho prírastku z prémiovej línie DS, ktorý Lýdia Eckhardt odprezentovala priamo na svojom prehliadkovom móle, sa môžete pohrať nielen s farbou karosérie, ale podľa vlastného vkusu si môžete dotvoriť i interiér auta. Zladiť s Vašim obľúbeným outfitom môžete nielen dizajnovú elektricky ovládateľnú strechu, farbu karosérie, ale i sedadlá v koži či poťahovej látke, prepracované do najmenšieho detailu, radiacu páku čii celý rad ďalších personalizovateľných prvkov. S novinkou z prémiovej línie DS – CITROËN DS3 Cabrio určite nesplyniete s davom!

Okrem moderných komunikačných zariadení a nových technológií sa na móle v dokonalej symbióze predviedli i značkové modely kabeliek z exkluzívnej predajne CUBE, hriešne krásna kolekcia obuvi od prestížnej talianskej značky FIORANGELO, či originálne šperky „Jewel Your Life“ z dielne výtvarníčky Izabely Štefunkovej, zladené do posledného detailu s modelmi z aktuálnej kolekcie Lýdie Eckhardt. Prekvapením pre divákov módnej šou bola aj detská kolekcia BabyMarket. „Je to veľmi milé, pracovať s malými deťmi. Pre mňa osobne je to taká príjemná novinka. Samozrejme, že sme v minulosti tvorili aj pre deti – na sväté prijímanie či na svadby – ale až spolupráca s BabyMarketom priniesla detskú kolekciu aj na moje predvádzacie mólo,“ komentovala Lýdia Eckhardt účinkovanie 11 roztomilých detičiek na svojej módnej show.


Stella Running. Živá a príťažlivá.

V bratislavskom Refinery Gallery si v piatok večer mólo Lýdie Eckhardt na prezentáciu svojej najnovšej bežeckej kolekcie Running, vytvorenej exkluzívne pre značku Adidas na chvíľu vypožičala aj nemenej známa módna návrhárka Stella McCartney. Aká bola Stella na móle Lýdie Eckhardt? Živá a príťažlivá. Jej hlavnou ideou je totiž oslava ženstva. Stavia, rovnako ako Lýdia Eckhardt, na čisto ženských a rafinovaných modeloch, strihom a hravosťou symbolizujúcich modernú, sexi ženu. Aktuálna kolekcia Stella Running, meniaca tradičné športové strihy na výrazné originálne kúsky, je určená najmä milovníčkam stále populárnejšieho bežeckého športu. Jedinečné spojenie módy, športu a rafinovanej ženskosti, za ktorú ženy Stellu McCartney milujú na celom svete, preto na prehliadkové mólo Lýdie Eckhardt symbolicky priniesla agentúra Be Cool, ktorá pravidelne organizuje najvýznamnejšie bežecké podujatia a maratóny na Slovensku. O tom, že móda už dávno nepatrí len na prehliadkové mólo, je presvedčený aj riaditeľ agentúry BeCool, Peter Pukalovič: „Beh je jedným zo športov, kde môžete oblečením zároveň vyjadriť svoju osobnosť. A športové kolekcie už dávno neplnia len funkčný charakter. Naopak, súčasná športová móda drží krok s najnovšími módnymi trendami. V nových kolekciách sa prebúdzajú výrazné farby, štíhle siluety, priliehavé bundy či iné, typicky ženské prvky. Slovenky sú vždy dokonale upravené, a udržiavajú sa v dobrej kondícii aj stále populárnejším behom. Tak prečo pri tom nevyzerať dobre?“ uviedol počas prehliadky. A dodal: „Modely z kolekcie Stella Running sa vymykajú z priemeru funkčného športového oblečenia – každý kúsok z tejto kolekcie má vlastný výraz, a je preto kúskom hodným každej športovo založenej milovníčky módy.“


Šaty ako pre princezné.

Kým úvod najnovšej módnej show Lýdie Eckhardt patril kreatívnym technológiám a komunikačným novinkám modernej doby, záver prehliadky bol naopak dokonale tradičný. Nielen budúce či nádejné nevesty určite potešila romantická kolekcia svadobných šiat značky MAGGIE SOTTERO a SOTTERO and MIDGLEY, ktoré nájdete v Bratislave iba v svadobnom salóne EL. Každá z modeliek sa na móle mohla vcítiť do úlohy skutočnej hviezdy večera vo svoj „svadobný“ deň aj vďaka šikovným rukám vizážistov kozmetickej značky Max Factor a profesionálnych kaderníkov z luxusného Salóna pod Hradom.


Bublinky aj pre šoférov.

K celovečernej jazde neodmysliteľne patrili aj „bublinky“ od generálneho reklamného partnera, spoločnosti HUBERT J.E. Pohárik kvalitného NEALKO šumivého si mohli tento krát dopriať dokonca i šoféri! A nechýbali ani miešané drinky – HUBERT J.E. si špeciálne pre hostí prehliadky pripravil prekvapenie v podobe neočakávaného spojenia dvoch lahodných ingrediencií – miešaný drink na báze CAMPARI a HUBERT de Luxe „Campari Spritz“.

Words & Photos: Mafer

www.lydiaeckhardt.com

Mohlo by sa Vám páčiť