Hľadať

Nový multimediálny LED monitor s televíznym tunerom je na trhu

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v klimatizáciách, v spotrebnej elektronike, domácich spotrebičoch a mobilných komunikáciách, predstavila nový rad LED monitorov. Tie okrem jedinečného dizajnu ponúka špičkovú kvalitu obrazu a bohatú ponuku multimediálnych funkcií.

Nové monitory z radu M50 sú určené pre náročných zákazníkov, ktorí chcú viac, než len obyčajný monitor. Modely M50 sú vybavené televíznym tunerom, takže poslúži aj ako televízor. Vo výbave nechýba dvojica HDMI vstupov, takže priamo k monitoru pripojíte prehrávač, mobil alebo kameru. K USB portu je možné pripojiť USB disk a bez počítača a okamžite predviesť prezentáciu fotografií. A to všetko pri fantastickom obraze, ktorý ponúka LED technológia LG.

Nový rad monitorov M50 je jednoducho úžasný. Kombinuje v sebe nekompromisný monitor s televízorom. Je tak ideálny do pracovne, ale aj do detskej izby, kde zastane funkciu monitora počítača, zábavného centra aj televízora. Kvalita obrazu je vďaka LED podsvieteniu úplne jedinečná,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Monitory sú dostupné celkom v troch veľkostiach. Model M2250D má uhlopriečku 21,5″, model M2350D 23″ a vrcholom ponuky je model M2550D s uhlopriečkou 25″. Všetky modely majú Full HD rozlíšenie 1920×1080 bodov. Prijímajú pozemné digitálne vysielanie DVB-T a disponujú aj DVB-C tunerom, takže je možné k nim priamo pripojiť káblovú televíziu bez potreby set-top boxu. Príjem z DVB-T a DVB-C je možný aj vo Full HD rozlíšení, teda v úplne špičkovej kvalite. Priamo k monitoru pripojíte USB (flash) disk a okamžite môžete prehrávať multimédiá.

Za perfektnou kvalitou obrazu stojí LED podsvietenie, s ktorým má LG veľké skúsenosti. Veď práve LED monitory značky LG sú najpredávanejšie na svete. Vďaka LED podsvietenie dosahuje kontrastný pomer fantastickú hodnotu 5M: 1. Monitory dokážu zobraziť viac farieb, ako monitory s konvenčným podsvietením a majú tiež oveľa nižšiu spotrebu. Tá sa pohybuje od 35W u najmenšieho modelu až po 50W pri modele s 25″ uhlopriečkou. Bežné LCD monitory spotrebovávajú až dvakrát viac elektrickej energie. Ako všetky produkty LG, aj rad M50 má jedinečný dizajn. Futuristický podstavec poskytuje monitoru dokonalú stabilitu. Vďaka ultratenkému dizajnu je monitor ako stvorený pre inštaláciu na stenu, kde potom slúži aj ako štýlový doplnok domova.

Words & Photos: LG One

www.lg.com

Mohlo by sa Vám páčiť