Hľadať

Nový zápis do knihy rekordov s modelom Jaguar E-PACE

Nový zápis do knihy rekordov s modelom Jaguar E-PACE

Nový Jaguar E-PACE sa počas svetovej premiéry zapísal do známej knihy rekordov (GUINNESS WORLD RECORDS ™). Kompaktné a výkonné SUV sa do známej knihy  zapísalo skvelým 15,3 metrov dlhým skokom s 270-stupňovou vývrtkou.

 

Nový model sa vyznačuje agilitou, presnosťou a výkonnosťou modelu SUV. Príprava nového vozidla E-PACE si vyžiadala 25 vyčerpávajúcich mesiacov práce na štyroch kontinentoch, aby sa zabezpečila jeho extrémna životnosť.

E-PACE dokončil svetový rekord vo výstavnom komplexe ExCeL v Londýne – jednom z mála miest v Spojenom kráľovstve, ktoré je dostatočne veľké na to, aby vyhovovalo 160-metrovej dlhej nábehovej jazde, ktorá je životne dôležitá pre samotný 15-metrový skok.

Za volantom sedel kaskadér Terry Grant, ktorý sa podieľal na natáčaní mnohých zaujímavých filmov a na svojom konte má pôsobivých 21 titulov zapísaných v GUINNESS WORLD RECORDS ™.

Výsledkom niekoľko mesiacov dlhých testov a analýz za spolupráci kaskadérov, bolo stanovenie správnej rýchlosti nábehu. Rampy boli vymodelované za pomoci CAD systému. Počas letu a vývrtky o 270 stupňov zažil kaskadér Terry vo vzduchu preťaženie 5,5 G. Na tento manéver bola potrebná 160-metrov dlhá nábehová jazda, ktorá mu umožnila, aby sa dostal do vzduchu správnou rýchlosťou.

Jaguar E-PACE je päťmiestne kompaktné SUV, ktoré prináša dizajn a výkon športového vozidla Jaguar do priestranného a ​​praktického vozidla s pohonom všetkých kolies.

Jaguar – značka dynamiky a dizajnu, ktorá má vo svojej DNA športové rysy, sa vyznačuje praktickým dizajnom a zároveň je vybavená pokročilými technológiami.

E-PACE je najnovším členom rodiny SUV automobilky Jaguar, ktorý sa pripojí k prelomovému úplne elektrickému konceptu I-PACE a rovnako aj svetovému vozidlu roka 2017.

Dizajn exteriéru je inšpirovaný športovým vozidlom Jaguar F-TYPE a vyznačuje sa výraznou mriežkou, svalnatými rozmermi, krátkymi prevismi a silnými ramenami, ktoré dávajú E-PACE odvážny postoj, pričom vyžaruje dynamickú agilitu. Športové vozidlo značky Jaguar sa prejavuje aj v rýchlym klesaním línií strechy a výraznou bočnou grafikou.

 

Words & Photos: DNA (Digital News Agency)

 

www.jaguar.co.uk

 

Mohlo by sa Vám páčiť