Hľadať

Oddychujte a objavujte

Oddychujte a objavujte

Spoločnosť Vamed, ktorá na konci roka 2009 otvorí v rekreačnej oblasti Seewinkel (45 minút jazdy z Bratislavy) brány kúpeľného centra St. Martins Therme & Lodge a predstaví svoj unikátny koncept: popri klasickej ponuke wellness čaká návštevníkov krásna príroda.

Nový termálny park v oblasti Seewinkel ponúka odpočinok i dobrodružstvo.

– Unikátny projekt: centrum St. Martins Lodge spája wellness s prírodou.
– Mimoriadna ponuka: Hostia majú bližšie k sebe i k prírode.
– Komplexný zážitok: spojenie s prírodou je ústredným motívom celého zariadenia.

Na konci roka 2009 otvorí v rekreačnej oblasti Seewinkel svoje brány kúpeľné centrum St. Martins Therme & Lodge a predstaví svoj unikátny koncept: popri klasickej ponuke wellness čaká návštevníkov krásna príroda. Okrem toho, že si oddýchnu, majú možnosť vyskúšať aj chuť dobrodružstva v prírode. V centre St. Martins v sebe hostia objavia dobrodružného ducha, a môžu tak opäť nájsť sami seba. Nové kúpeľné centrum, ktoré si prepožičalo meno patróna Burgenlandu, využíva svoju unikátnu polohu v oblasti Seewinkel, v jednej z najkrajších prírodných oblastí Európy na okraji národného parku Neusiedlersee. Toto nádherné prostredie hrá hlavnú úlohu nielen vo vonkajšej podobe centra, ale aj v tom, čo ponúka.


Nájdite pokoj na hraniciach medzi všedným dňom a jedinečnými zážitkami.

St. Martins nájdete tam, kde by ste ho na prvý pohľad určite nečakali. V zalesnenej krajine

plnej malých jazierok v oblasti Seewinkel, tri kilometre za mestečkom Frauenkirchen. Tam sa centrum nachádza priamo na osem hektárovom jazere. Napriek tomu súčasná architektúra v tomto priestore bezprostredne hraničiacom s národným parkom nepôsobí ako cudzorodý prvok. Privádza pozornosť na miesto, ktoré by inak bolo len sotva viditeľné, stierajúc hranice medzi kultúrnym prostredím a nedotknutou krajinou, kde životné tempo moderného človeka naráža na rytmus prírody. Miesto, na ktorom je čo objavovať. Preto sme sa aj rozhodli pre názov „Lodge“ a nie hotel. Slovo Lodge zvyčajne označuje horský hotel v úžasných prírodných rezerváciách, ktorého súčasťou je príroda samotná, a ktorý návštevníkom ponúka nový pohľad na prírodu.


Oddychujte a obdivujte – zásada centra St. Martins.

Centrum St. Martins Lodge sa upísalo radosti z objavovania. Nie je typickým kúpeľným rezortom, hotelom či relaxačným centrom ale miestom, na ktorom človek môže vykročiť bližšie k prírode i k sebe samému. K slovu sa tu dostáva vnímanie zážitkov, objavovanie a prežívanie. Hlavnú úlohu hrá príroda a dobrodružstvo, oddych a obdiv. Kto má záujem, môže sa pri návšteve centra St. Martins nechať jemne viesť. Pripravených je „13 aktivít na voľný čas“ – Chodníčkom v rákosí, Návrat k prírode, Umenie pomaly jesť, Škola videnia, Čítanie s Michaelom Ende. Vybrať si môžete aj z 13 zaujímavých kurzov – Oranžéria ako prírodná dielňa, Fotografovanie pre priateľov prírody, Pozorovanie hviezd v observatóriu alebo Noc na vyhliadke.


Objavné výlety, pobyty pre otcov a synov, teleskop na izbe.

Hviezdou  programov vo voľnej prírode sú exkluzívne výlety do národného parku Neusiedlersee-Seewinkel, usporadúvané v spolupráci s riaditeľstvom parku. Špeciálne vyškolení „skauti“ návštevníkov sprevádzajú pri potulkách krajinou. Pri jazde stepou na terénnom vozidle o štvrtej ráno zažijete ten najúžasnejší východ slnka. A vzápätí môžete obdivovať vodné vtáctvo a divú zver.
Otcovia sa spolu so svojím potomstvom majú možnosť zasvätiť do umenia rozoznávania stôp zveri a 43 spôsobov kladenia ohňa. Kto uprednostňuje dobrodružstvo v pohodlí hotela, môže si na izbu priniesť teleskop a na chvíľu ho vymeniť za televízor.

Učíme vás vnímavosti.

Dobrodružstvo je ako téma všade prítomné a váš pobyt v našom centre je vďaka nemu ešte zaujímavejší. Na izbách sú k dispozícii návštevné knihy, v ktorých môžete zanechať správu o svojich objavoch. Hostia by si mali utvoriť predstavu o tom, čo to znamená byť objaviteľom. Závesné hojdacie siete a stany miesto zdokonaľujú a ponúkajú návštevníkom možnosť utiahnuť sa do seba. Centrum ponúka impulzy, ale využiť ich musí návštevník sám. Nejde teda o animáciu, ale o nabádanie k citlivosti a vnímavosti. Znamená to, že po návrate z nášho centra budete mať opäť schopnosť vnímať veci, ktoré ste predtým vnímať zabudli.


Štvorhviezdičkové zariadenie a kúpele: wellness, kozmetika, šport i gastronómia.

Za dobrodružstvom nezaostáva ani luxus a oddych. Vybavenie zariadenia zodpovedá vysokému štvorhviezdičkovému štandardu. Ponúkame celkom 150 izieb, z toho 126 dvojposteľových. Plánovaná návštevnosť sa pohybuje okolo 70.000 hotelových hostí za rok. Okrem toho očakávajú prevádzkovatelia ročne asi 350.000 návštevníkov, ktorí centrum navštívia na jeden deň. Kúpele dokážu svoje služby ponúknuť súčasne 970 návštevníkom, ktorí si môžu vychutnať vysoko kvalitnú oblasť wellness ako aj vodný svet. Nájdete tu vnútorné a vonkajšie bazény, kúpeľ vo vode s obsahom solí, saunový svet, špeciálne sprchy, oddychové zóny, miestnosť s krbom i záhradu so závesnými hojdacími sieťami. Pre denných hostí je k dispozícii aj ponuka centra Vitality s masážami, procedúrami a kozmetickými službami. Malých návštevníkov zasa čaká zvukovo oddelená aktívna zóna s detskými bazénmi, vodným parkom, kanálom s divokou vodou a šmýkačkami. Ponuku pre mladých i starých dopĺňa fitnes zóna a pestrý športový program. O váš gastronomický zážitok sa postarajú tri reštaurácie s terasami na jazere ako aj rôzne bary – Lobby Bar, Spa Bar, Sauna Bar či vínna izba.

Words & Photos: ACCEDO

www.stmartins.at

Mohlo by sa Vám páčiť