Hľadať

Omamné vône celebrít

Omamné vône celebrít

Dáma si zvyčajne volí vôňu tak, aby sa s ňou stotožnila, resp. aby dokonale ladila s jej vnútorným svetom. Hoci každú sezónu sa na pulty predajní a špecializovaných obchodov dostane aj dvadsať, či tridsať nových kozmetických produktov, niektorí zákazníci sa radi vracajú k obľúbeným, už overeným značkám. Neraz pritom vyskúšajú aj rozmanité, atraktívne pôsobiace novinky. Známe dámy zo sveta šoubiznisu taktiež často siahajú po klasických, renomovaných produktoch, ktoré si už roky držia výnimočné postavenie vo svete parfumov.

Napríklad vôňa Vol de Nuit, premiérovo uvedená v roku 1933, učarovala prvej dáme Francúzska, Carle Bruni. Bývalá modelka podľahla okúzľujúcej zmesi jazmínu, bergamotu a vanilky, doplnenej o vôňu kosatca a aromatických korenín. Uvedený parfum by rozhodne nemal byť prehliadnutý dámami preferujúcimi sofistikovanosť. Rozmermi neveľká fľaštička, v ktorej sa nachádza tekutina s očarujúcou vôňou je rovnako príjemná ako samotný výrobok. Dizajnérsky vychádza z klasických motívov.

Jedným z najobdivovanejších a najobľúbenejších kozmetických domov ostáva aj naďalej Chanel. Svetoznámy produkt Chanel No.19. vytvorený Henrim Robertom sa stal jednoznačnou voľbou Gwyneth Paltrow. Okrem úspešnej blondínky, ktorá sa preslávila vo svete filmu prevažne romantickými úlohami sa uvedený parfum taktiež teší pozornosti hviezd ako Mira Sorvino a Catherine Zeta Jones. Je perfektným spoločníkom pre modernú obchodníčku s ideálnym štýlom a vkusom. Obľúbená vôňa bola vytvorená pri príležitosti výročia narodenia slávnej Coco Chanel, ktorá uzrela svetlo sveta 19. augusta. Módna ikona rada využívala ľahké kvetinové vône a aj preto je v uvedenom parfume cítiť ich arómu ako aj arómu vzácneho dreva.

Marilyn Monroe je populárnou a nesmierne obdivovanou hviezdou aj niekoľko desaťročí po smrti. Legendárna blondína prejavovala počas života nesmierny záujem o kozmetický produkt Chanel No. 5, ktorý prestížna značka uviedla na trh v roku 1921. Parfum bol vyslovene ženský, voňajúci po ruži, ylang-ylang, jazmíne a santalovom dreve. Ešte aj v súčasnosti dokáže fascinovať pestrý a tajomný svet žien.

Slávna speváčka a herečka Jennifer Lopez už stihla odprezentovať vlastnú radu kozmetických výrobkov. Napriek tomu s potešením siaha aj po iných značkách, napríklad rešpektovanej vôni Tempe Passate od Antonia‘s Flowers, prípadne luxusnom parfume Pheromone od Marilyn Miglin. Latino diva hovorí, že uvedené vône ju vynikajúcim spôsobom prezentujú a sú určené pre ženy, ktoré si vedia dokonale užívať život. Tempe Passate patrí pritom k veľmi vzácnym produktom, ktoré nie sú prístupné k bežnému predaju v obchodoch.
Pheromone z tvorivej dielne Marilyn Miglin je považovaný za jeden z najlepších parfumov na svete. Ponúka výnimočnosť a úžasnú senzitivitu. Obsahuje sedem rozličných esencií, ktoré spoločne vytvárajú jeden pôsobivý celok. Pheromone obsahuje výťažky z čínskej vodnej rastliny, lotosu a palmy, taktiež aromatický olej, jalovec a myrhu.
Pre obdivovateľky Audrey Hepburnovej a Avy Gardnerovej sa vynikajúco hodí parfum
Acqua di Parma predstavený v roku 1938, ktorý dokázal uvedené dámy očariť. Jeho svieža citrusová vôňa doplnená o arómu levandule a vodu z ruží si získala aj hollywoodsku hviezdu Sharon Stone.

A ešte malý postreh nakoniec. Ak si už vyberiete vhodnú vôňu, ktorá vás dokonale vystihuje, je potrebné správne využiť jej účinok. Možno by bolo dobré držať sa rady legendárnej Coco Chanel, ktorú adresovala ostatným ženám. Kvapôčku parfumu je vhodné aplikovať na tú časť tela, na ktorú chcete, aby vás váš partner pobozkal. Elegantná Francúzka zrejme čerpala z mnohých rokov skúseností.

Marcel Letko                                       Photos: ISIFA

www.theperfumeshop.com

Mohlo by sa Vám páčiť