Hľadať

Opernball v tradičnom šate

Aj napriek obavám mnohých stálych návštevníkov známeho Opernballu vo Viedni, sa kríza na návštevnosti, ani prítomnosti tradičnej, hlavnej hviezdy, neodrazila. Program Plesu v opere bol plný zaujímavostí.

Ako vždy, aj tento rok vyvrcholila spoločenská sezóna vo Viedni slávnym Opernballom, ktorý sa koná v budove viedenskej opery. Samotná udalosť patrí k vyhľadávaným v celom Rakúsku a tento rok sa do organizácie zapojili viaceré spolkové krajiny. Ples začal už vo večerných hodinách v blízkom hoteli Sacher, kde si mohli hostia vychutnať bohaté menu, ktoré pozostávalo z piatich chodov. Hlavným lákadlom viedenského plesu sú osobnosti, ktoré každoročne pozýva do metropoly valčíku podnikateľ Richard Lugner. V minulosti to boli Geri  Halliwellová, Pamela Anderson, Paris Hilton, či Joan Collinsová, Ivana Trumpová, Sofia Lorenová, Raquel Welchová, Claudia Cardinale, Sofia Lorenová, Sarah Fergusonová, alebo Dita von Teese. Tento rok sa plesu zúčastnila 45 ročná Nicolette Sheridanová, známa zo seriálu Zúfalé manželky. Táto herečka sa okrem samotného plesu tešila aj na stretnutie s prezidentom Fischerom a na slávnu Španielsku jazdeckú školu a vystúpenie lipicanských koní.

Okrem samotnej Sheridanovej sa na Opernballe objavili aj osobnosti z oblasti rakúskeho politického a spoločenského života – prezident Heinz Fischer a kancelár Werner Fayman. Hostí svojím spevom oblažil mexický tenor Ramon Vargas, otváracím tancom – polonézou zas 180 párov z tanečnej školy Kummer z Grazu.

NIPOS      Photos: ISIFA

www.staatsoper.at

Mohlo by sa Vám páčiť