Hľadať

Originálne francúzske keramické nádoby na varenie, pečenie i stolovanie

Svetový primát pre keramické nádoby, ktoré bez problémov zvládnu varenie na všetkých typoch sporákov vrátane indukčných, patrí kolekcia Flame z portfólia slávnej francúzskej firmy Emile Henry.

Unikátne výrobné technológie Ceradon® dodávajú nádobám Flame ďalšie mimoriadne vlastnosti, takže aj napriek povestnej krehkosti keramiky ich teraz môžete vložiť priamo z mrazničky do rozpálenej trúby, piecť, okamžite servírovať a na záver dokonca aj umyť v umývačke. Bonusom je neodolateľný dizajn.

Pestrá ponuka foriem rôznych tvarov a rozmerov zaručuje všestranné použitie. Krehké nadýchané cesto, aby sa nezrazilo, vyžaduje pozvoľné a rovnomerné pečenie, ktoré mu poskytne masívna keramická forma; kačacia pečienka sa dokonale a rýchlo prepečie vo väčšom pekáči – najskôr pod pokrievkou a neskôr bez, pre chrumkavú a zlatistú kôrku; hovädzia pečienka bude dokonalá, ak osmažíte mäso najskôr na sporáku, aby sa zatiahlo a uchovalo si všetku šťavu a potom necháte pomaly dopiecť v trúbe. Paštéta, lasagne, slaný koláč quiche, bublanina alebo lahodný krémový dezert… na čokoľvek si spomeniete. S nádobami Flame dosiahnete ohromujúce kuchárske výsledky, pretože vďaka vynikajúcim vlastnostiam a rovnomernej distribúcii tepla, typickým pre keramiku, si suroviny uchovajú maximum chutí a vôní.

Rodinná firma Emile Henry viac ako stopäťdesiat rokov čerpá to najlepšie z tradície burgundskej keramiky a zároveň ju zdokonaľuje za použitia moderných technológií. Výsledkom je riad na varenie, pečenie i stolovanie, ktoré si jednoducho zamilujete. Každý kus je originál vyrobený ručne z čisto prírodného materiálu.
Prvotriedny riad so značkou Emile Henry predáva Potten & Pannen – Staněk.

Words & Photos: NIPOS/ 2media

www.pottenpannen.cz

Mohlo by sa Vám páčiť