Hľadať

PARIS, JE T’AIME…

PARIS, JE T’AIME…

Kto z nás by nemiloval Paríž?! Mesto, korunované na jedno z najromantickejších miest na svete, ktorého nezameniteľnú atmosféru cítiť už z obrázkov. Práve toto obdobie je stvorené na jeho návštevu, preto si nezabudnite poznačiť tie najlepšie adresy.

NAJLUXUSNEJŠÍ HOTEL: Peninsula

Medzi najočakávanejšie udalosti minulého roka bolo rozhodne „znovuzrodenie“ a otvorenie luxusného päťhviezdičkového hotela Peninsula, ktorý si pre jeho lokalitu budú mnohí pamätať ako hotel Majestic. Hongkonská hotelová spoločnosť otvorila po 6 rokoch a po investovaní okolo 430 miliónov eur svoj prvý európsky hotel, a to rovno na Avenue Kleber, neďaleko Víťazného oblúka, s prekrásnym výhľadom na Eiffelovu vežu. Exkluzívnu polohu má najmä pre športových nadšencov, keďže sa nachádza neďaleko futbalového štadióna Paris Saint-Germain a areálu tenisových kurtov Roland Garros. Dominantou hotela je obrovský luster zhotovený na zákazku v prestížnej dielni Lasvit, ktorý vás ohromí hneď pri vstupe na recepciu. Luxusné apartmány s najmodernejšími technickými novinkami, vysoké stropy, mramorom obkladané kúpeľne a na stenách obrazy umelcov súčasného umenia budú vašou láskou na prvý pohľad!

small

VIP REŠTAURÁCIA: L’avenue

V Paríži asi neexistuje nikto, kto by nepoznal chýrnu „celebritnú“ reštauráciu L’avenue. Počas parížskeho módneho týždňa sa stáva hlavným domovom pre celý šoubiznis: Kim Kardashian a Kanye West, Beyonce, Rihanna, Justin Bieber, Lana Del Ray a mnohí iní sú jej pravidelnými hosťami. Dokonalý servis, skvelé miesto na Avenue Montagne, hneď oproti butiku Christian Dior, vnútri temný a sexi priestor vrstvený zamatom, jedna z najkrajších terás vôbec, tradičné brasserie menu a pocit, že ste naozaj súčasťou (nielen) pulzujúceho Paríža!

small_1

NAJEXKLUZÍVNEJŠIE MIESTO: L’arc

Ak túžite po kombinácii gurmánskej večere v nóbl reštaurácii, delikátneho drinku v originálnom bare a ešte k tomu chcete zažiť skvelú párty s vyhlásenými DJ-mi, nenájdete lepšiu adresu ako je L’arc. Reštaurácia, bar a klub pod jednou strechou. Jeho nový redizajn a otvorenie len pred niekoľkými mesiacmi mal na starosti legendárny Lenny Krawitz. Takže ak ho večer stretnete v klube, nebude to preto, lebo ste vypili pohárik navyše. Celý interiér dýcha esenciou luxusu a jeho majestátnu atmosféru umocňuje výhľad priamo na susediaci L’arc de Triomphe. Romantickú reštauráciu Victoria 1836 s tradičnou francúzskou kuchyňou vedie šéfkuchár Alexandre Auger. Dobrú chuť!

small_2

NAJLEPŠIA ZÁBAVA: Crazy Horse

Už dávno neplatí, že Moulin Rouge je najlepším kabaretom v meste! Burlesque je neodmysliteľnou nočnou atrakciou, ktorú musíte pri návšteve Paríža absolvovať. Tým najikonickejším parížskym nočným klubom je Crazy Horse, ktorý si svoj status drží neuveriteľných šesťdesiat rokov. Dynamické a sexi predstavenia, dráždivé kostýmy,  umelecké choreografie a v neposlednom rade tie najdokonalejšie ženské telá rozvášnia každého!

Jana Mutňanská
Photos: Archive
http://en.parisinfo.com

Mohlo by sa Vám páčiť