Hľadať

Písanie v štýle Mercedes

Písanie v štýle Mercedes

Nové perá kolekcie Mercedes-Benz sa vyznačujú vynikajúcimi materiálmi, individuálnym dizajnom a farebným návrhom, ktorý je odrazom odtieňov z palety známej automobilky.

Licencovaná kolekcia Mercedes-Benz vyjadruje osobnosť značky a kombinuje úspešnú filozofiu dizajnu spoločnosti s technickými poznatkami známeho výrobcu pier Aquilla Brands, S.p.A. – firmy, ktorá vznikla v roku 1938, a ktorá je známa produkciou kvalitných pier a písacích potrieb už tri generácie.
V roku 2006 získala titul „Najprestížnejšia luxusná značka pier“, ktorý jej udelil Luxury Institute v New Yorku. Plniace perá, guľôčkové perá, či ceruzky – spájajú nadčasový dizajn a súčasné štýly s najvyššou kvalitou a špičkovým remeselným spracovaním.

Súčasný klasický odraz štýlu značky

Blízka spolupráca s dizajnovým štúdiom Mercedes-Benz v Sindelfingenhas je výsledkom výberu, ktorá odzrkadľuje zjavného ducha značky. Dizajn pier je položený na základoch štýlu automobilov Mercedes-Benz. Emblém hviezdy na spone je napríklad citlivo vybraný, podobne ako pri automobile umiestnenie loga značky na mriežke chladiča, kde ho môžete jednoducho a bez ťažkostí identifikovať. Zrak ho okamžite zaregistruje.

Pravý výber farebných odtieňov

Farebná schéma, ktorá charakterizuje novú kolekciu pier, odráža ich blízke spojenie so značkou Mercedes. Kolekcia je dostupná v kovových odtieňoch- obsidiánovej čiernej, irídiovej striebornej, modrej chablis, pričom je každá kombinovaná s citlivo umiestnenými chrómovými časťami. Vznešenosť perám dodáva vysoký lesk, taktiež niekoľko vrstiev farebných náterov. Každé pero je potom ručne leštené. Na uzávere krúžku je laserom gravírované meno Mercedes-Benz a tiež návrh spôn je výsledkom spolupráce so známym výrobcom automobilov-  keď je napríklad hviezda uložená separátne a má trojrozmerný tvar.


 Črty dizajnu kolekcie

Perá sú vytvorené z odolných materiálov, charakterizuje ich precízne remeselné spracovanie. Starostlivý výber materiálov je tiež znakom vysokej kvality. Samotné telo a jeho časti sú vyrobené z odľahčeného hliníka. Spona, špička, stredový krúžok a ďalšie kovové časti zas z mosadze, ktorá je pochrómovaná.
Dokonalé materiály, dokonalá značka, kvalitný výsledok v podobe pier Mercedes-Benz.

Words & Photos: Mercedes Benz Press

www.daimler.com
www.mercedes-benz.com

Mohlo by sa Vám páčiť