Hľadať

Posledné novinky od Breitlingu

Známy luxusný výrobca hodiniek, spoločnosť Breitling, opäť prichádza so zaujímavou novinkou. Na trh oficiálne uviedla špeciálny rad hodiniek Airwolf a Skyracer. Ich spoločným poznávacím znakom je gumený náramok.

„Gumená“ dokonalosť

Breitling dokázal, že aj v tom najluxusnejšom hodinárskom umení má miesto materiál, akým je guma. Image modelov Airwolf a Skyracer je dokonalý, dotvárajú ho prvky z nerezovej ocele a tmavých pevných materiálov. Tak mechanický Airwolf, ako aj batériou poháňaný Skyracer predstavuje vrchol dokonalosti. Takej, aká je pre Breitling charakteristickou.


Airwolf

Modelový rad Airwolf je vybavený budíkom, počítadlom, ukazovateľom času dvoch časových pásiem a inovatívnou technológiou pohonu strojčeka „SuperQuartzTM„. Napriek tomu, že tieto hodinky sú určené pre bežných užívateľov, spĺňajú požiadavky profesionálnych pilotov. Špeciálny displej systémom kompatibilným s technológiou NVG umožňuje jeho pohodlnú čitateľnosť aj v noci a za zníženej viditeľnosti.


Skyracer

Breitling Skyracer je považovaný za najviac efektívny chronograf vo svojej kategórii. Je vybavený strojčekom s technológiou Caliber 27 – tá exkluzívne ponúka možnosť vizualizácie duálneho zobrazenia času.


Breitling – tradícia s históriou

História tejto značky siaha až do roku 1884. V tomto roku otvoril Leon Breitling svoju prvú hodinársku dielňu. V čase vypuknutia prvej svetovej vojny a po smrti Leona prebral firmu jeho syn Gaston Breitling. Ten v roku 1915 vynašiel prvý náramkový chronograf, ktorý si mimoriadne obľúbili predovšetkým letci. Umožňoval im totiž merať čas do minutia paliva v nádrži. Breitling sa v roku 1936 dokonca stal oficiálnym dodávateľom chronografov pre britské ozbrojené sily Royal Air Force.

Breitlingy boli síce pôvodne navrhnuté primárne pre letcov a ich potreby, v súčasnosti sú však absolútnou špičkou v segmente superluxusných náramkových hodiniek. Symbolom letectva sú však dodnes. Cena týchto skvostných hodinárskych kúskov sa začína rádovo na hladine niekoľkých tisícok dolárov. Portfólio značky Breitling tvoria 4 základné modelové rady: Navitimer, Windrider, Professional a Aeromarine.

František Kvarda                      Photos: ISIFA

www.breitling.com

Mohlo by sa Vám páčiť