Hľadať

Povedzte si svoje áno v “Big Apple”

Povedzte si svoje áno v “Big Apple”

Veľa ľudí si pod pojmom svadobné destinácie predstaví pohodovú svadbu na pláži nejakého rezortu na ostrove, kam jednoducho odletia. Definícia svadobných destinácií sa však za posledná roky zmenila a zahŕňa miesta, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky nielen pre pár ale aj pre ich hostí.

 

„Ak ste milovníkmi energie veľkomesta, ktoré doslova praská umením, kultúrou a prekrásnymi miestami na svadbu, New York je pre vás tá správna voľba.” hovorí Michaela Boruta. Jej firma na organizovanie spoločenských a korporátnych akcií, Boruta Consulting, sa špecializuje na New York ako svadobnú destináciu a my sme sa jej spýtali, prečo si myslí, že si tak veľa ľudí pre svoju svadbu volí práve „veľké jablko“.

 

Prečo si myslíte, že je New York ideálne miesto pre svadbu v zahraničí?
Toto mesto doslova pulzuje. Jeho veľkosť garantuje nadbytok priestorov, kde sa svadba môže konať, od skupinky 4 až po 400 ľudí a viac. Je to mesto, ktoré nikdy nespí a ktoré ponúka nespočetné množstvo miest, kde sa svadobčania môžu odfotiť, ako napríklad Central Park, nábrežie v Brooklyne s panorámou New Yorku priamo za vami, Prospect Park, Empire State Building, na čo si len spomeniete! A navyše si hostia môžu počas pobytu vychutnať veľmi veľa atrakcií. Vďaka širokej škále firiem na Manhattane, ktoré na svadbách pracujú, sa dajú nájsť možnosti pre každý rozpočet.

Potrebujete licenciu na to, aby ste sa v New Yorku mohli zosobášiť?
Áno, potrebujete, ale je ľahké ju získať a stojí iba okolo 35,- USD. Nesmiete ale zabudnúť na to, že od obdržania licencie musíte počkať 24 hodín pred tým, ako sa môžte zosobášit. Môžete, samozrejme, požiadať o súdnu výminku. Všetky administratívne úkony za vás v New Yorku alebo na Slovensku vybavíme.

 

Aké služby párom ponúkate?
U nás skutočne nájdete všetko pod jednou strechou a postaráme sa o každú časť vašej svadby v zahraničí: doprava, ubytovanie, prenájom priestorov, kde sa svadba bude konať, organizácia večere pred svadobným dňom, obrad, recepcia/svadobná hostina, „brunch” deň po svadbe, oddávajúci(-ca), tlmočníci (ak túto službu potrebujete), zábava, catering, výzdoba, kvety, svadobná torta, dizajn a tlač pozvánok a svadobných oznámení, meníčka, menovky, dary pre hostí, filmár, fotograf, vižážisti a kaderníci.

Okrem tohto vytvárame pre hostí rozsiahly itinerár zábavných aktivít a prehliadok New Yorku. Ponúkame poradenské služby a neveste so ženíchom pomôžeme  predrezervovať lístky na Broadway, urobiť rezervácie v reštauráciách, zariadiť prehliadky Sochy slobody alebo splav rieky Hudson…, aby týmto spôsobom čo najlepšie využili krátky čas, ktorý majú vyhradený na New York.

Bez ohľadu na to, či by ste v New Yorku chceli stráviť deň, dva alebo viac, rozhodne ste v dobrých rukách. Nielenže som rodená slovenka a tým pádom rozumiem vašim potrebám, ale New York poznám ako svoju dlaň.

 

Myslíte si, že je New York cenovo dostupný ako alternatíva svadobných destinácií?
Svadobné destinácie sú niekedy lacnejšie ako klasická svadba a to práve vďaka celkovým „balíčkom”, ktoré viaceré hotely a svadobné priestory ponúkajú. Tieto balíčky môžu ponúkať ubytovanie za neskutočne dobré ceny. Zariadime to, vy musíte len prísť s vašimi hosťami a dobre sa baviť.

 

Čo predstavuje najväčšiu výzvu, ak chce mať niekto svadbu v New Yorku?
V New Yorku sa stále niečo deje a ceny môžu v lete vyskočiť. Ak má pár menší rozpočet, odporučila by som rezervácie začiatkom jari alebo koncom jesene, kedy budú celkové náklady nižšie, keďže ide o termíny mimo sezónu. V New Yorku môže byť svadba veľkolepá aj v zime. Určite by som doporučila, aby si páry pozreli kalendár akcií pred tým, ako si vyberú dátum, pretože počas sviatkov, ako napríklad deň Martina Luthera Kinga Jr. alebo počas zasadania OSN, či počas akejkoľvek inej veľkej akcie (Newyorský maratón), je mesto veľmi rušné a ceny hotelov dramticky stúpajú.

 

Prečo milujete organizovanie svadieb v New Yorku?
Organizovanie svadieb v New Yorku je mojou vášňou. Som rada, že môžem byť súčasťou takého dôležitého míľniku v rodinách. Počas celého procesu plánovania a tiež na samotnej akcii ma veľmi baví prinášať párom radosť a pokoj na duši.

 

Ktoré svadobné priestory v New Yorku patria k vašim obľúbeným?
Môžeme si vybrať z niektorých kultových budov, ako napríklad úžasná verejná knižnica New York Public Library, Gotham Hall, botanická záhrada Brooklyn Botanic Garden, The Central Park Boathouse, Cipriani na 42.ulici, The New York Palace, The Prospect Park Boathouse, The Bohemian National Hall, Brooklyn Museum, Bronx Zoo alebo Rainbow Room (keď spomenieme len pár).

Medzi moje obľúbené priestory pre malé svadby patria The River Café, Housing works Bookstore Café, Hotel Giraffe, Le Fanfare, Merchants House Museum, The James New York, Ink 48, Humboldt & Jackson, Frankies 457 Spuntino a Uncle Jacks Steakhouse. Je tu toľko krásnych miest, z ktorých si môžme vybrať. Všetko závisí na počte ľudí a či by ste chceli stešnú terasu, nábrežie alebo výhľad na panorámu mesta!

 

Chceli by ste na záver niečím inšpirovať zasnúbené páry?
Jedna zo zásadných vecí, ktoré by som chcela podotknúť je, aby ste o svojich svadobných plánoch v zahraničí informovali vašich hostí čo najskôr, vždy odporúčam 4 – 6 mesiacov pred svadbou, aby mali dostatok času zariadiť si nevyhnutú dopravu.

Ak sú medzi hosťami deti, ubezpečte sa, že hotel, ktorý si vyberiete, je vybavený pre deti a ponúka služby spojené so starostlivosťou o deti. Tiež sa môže osvedčiť, ak si založíte facebookovú stránku pre rodinu a priateľov, na ktorej budete veľmi jednoducho uverejňovať zmeny a program.

Svadba v New Yorku bude vďaka nám z firmy  Boruta Consulting skvelou príležitosťou, ktorú si budete môcť vychutnať bez stresu, pretože pre vás všetko zorganizujeme a vy si tak užijete nádheru mesta bez toho, aby ste sa museli obávať o každý detail. New York je fantastický aj vďaka tomu, že môžete vašu svadbu spojiť rovno so svadobnou cestou.

Pre viac informácii, alebo ak by ste chceli začať plánovať vašu svadbu v New Yorku s Michaelou Borutou, CEO Boruta Consulting, prosím navštívte webovú stránku www.borutaconsulting.com, napíšte na michaela@borutaconsulting.com alebo zavolajte na číslo 001-917-669-0101.

 

Peter Fritz
Fotografie: André Maier Photography

 

 

 

 

Mohlo by sa Vám páčiť