Hľadať

Povianočný nákupný raj

Povianočný nákupný raj

Toľko očakávané sviatky roka sa skončili, ale pred nami sú výpredaje. Neboli ste spokojní s darčekmi? Tak sa vydajte za nákupným dobrodružstvom. Pripravte si hotovosť či kreditné karty, „zabookujte“ letenky a nákupná misia do najzaujímavejších miest sveta sa môže začať!

New York

Mesto, ktoré nikdy nespí, je vo vianočnom období mimoriadne čarovné. Nekonečná žiarivá výzdoba, ruch v uliciach, dychtiví kupujúci ponorení do vianočných melódií, ktoré znejú zo všetkých nákupných centier a butikov… Predvianočná nákupná horúčka sa tu začína skoro, už po 23. novembri a Dni vďakyvzdania. V tento deň sa všetci nákupní maniaci musia mimoriadne radovať. „Čierny piatok“ je pojem! V tento deň obchodníci ponúkajú najväčšie zľavy v roku. Ak si potrpíte na luxus, rozhodne zavítajte do najznámejších obchodných centier Saks Fifth Avenue a Bergdorf Goodman na 5th Avenue, kde zoženiete všetky „vecičky“ známych dizajnérov. Od topánok a oblečenia až po diamantmi vykladané doplnky, ale aj kozmetiku či šperky. Ak chcete kúpiť niečo originálnejšie, napríklad nejaký vintage-retro kúsok, navštívte štýlový obchod What goes around comes around v Soho a ulovte si šatku Hermès alebo šik kabelku Chanel. Na Smith Street sa nachádza najväčšie kráľovstvo hračiek FAO Schwartz plné najrôznejších hier, bábik a plyšových zvierat v životnej veľkosti. Na Madison Avenue a 50th Street taktiež nájdete množstvo dizajnérskych butikov. Výber je naozaj nekonečný, presvedčte sa sami! Vianočných trhov je v meste hneď niekoľko, ale určite nevynechajte Union Square Holiday Market, Columbus Circle Market alebo Grand Central Holiday Fair. V každom nájdete veľkolepý výber všetkého, čo sa spája s Vianocami, ale aj originálne umenie, starožitnosti či výrobky tamojších umelcov a návrhárov. Čaro a atmosféra sú tu naozaj neopakovateľné –  ako z rozprávky!

small

Talianska mekka módy a trendového štýlu má niekoľko miest s vysokou koncentráciou rôznorodých značiek. Via Della Spiga, Via Monte Napoleone a Via Borbospesso sú známe pod prezývkou zlatá baňa nákupov. Ak hľadáte miesta, kde sa dá dojednať cena za váš úlovok, navštívte časť Via Papizano a Viale Gabrielle D’Annunzio, trhy s ponukou rôzneho zmiešaného tovaru. Určite nevynechajte tradičné vianočné trhy na Piazza Saint Ambrogio, ktoré sa končia 23. decembra. Vyberte si z ponuky šikovných domácich obchodníkov a remeselníkov. Oslaďte si potulky mestom tradičným sladkým pečivom pannetone, ktoré je jedným z typických symbolov Milána.

Londýn

Hlavnými nákupnými ulicami tejto neutíchajúcej metropoly sú Oxford Street a Regents Street. Nájdete tu spektrum módy pre širokú verejnosť. Luxusné značky sú situované hlavne na Bond Street a v Knightsbridge, kde sa nachádzajú aj známe obchodné domy Harrods a Harvey Nichols. Obchodné centrá John Lewis a Debenhams ponúkajú pestrý výber domácich doplnkov, zariadenia a módy pre celú rodinu i kozmetiku. Na Portobello Road a v Camdene vás zaplaví výber starožitností, umenia a rôznych extravagantných doplnkov a darčekov. V Hyde Parku sa každoročne koná obrovský nemecký vianočný trh a jarmok plný tradičných suvenírov, doplnkov a darčekových predmetov. Nechajte sa unášať atmosférou plnou dobrého jedla, sladkej medoviny a zábavy pre celú rodinu!

small_1

Moskva

Ako hrdý držiteľ titulu „mesto s najväčšou koncentráciou miliardárov na svete“ ponúka top nákupy pre mimoriadne náročných klientov. A naozaj, je z čoho vyberať! Stovky predajní roztrúsených po meste sálajú prepychom a bohatým výberom módy, kožušín, luxusných doplnkov, šperkov, cenného krištáľu a porcelánu. V celom meste je okolo 85 obchodov s kožuchmi a kožušinovými výrobkami. Obchodné domy TSUM a GUM nadchnú svojou ponukou nejedného náročného módneho maniaka. Ak máte záujem kúpiť si aj tradičné ruské výrobky a chcete zažiť autentickú vianočnú atmosféru, teplo sa oblečte a vyrazte medzi davy ľudí na okolité trhy zaplnené stánkami s ručne vyrobenými suvenírmi, hračkami, striebornými ornamentmi, vianočnými dekoráciami, bižutériou a pochutinami. Tie najhlavnejšie miesta sú situované pri koncertnej hale Crocus City, na Červenom námestí a pri Centrálnom dome umelcov. Zažijete tam neopakovateľnú atmosféru a čaro tejto zasneženej mrazivej metropoly.

Michaela Mičátková
Photos: Dreamstime

Mohlo by sa Vám páčiť