Hľadať

Prichádza luxusný on-line aukčný portál pre bohatých a slávnych

Milionári, ktorých opúšťa šťastena majú odteraz miesto, kde môžu predať svoje mega jachty, super autá i rodinné klenoty bez toho, aby sa museli poberať na „popravisko“.

Od novembra minulého roka bola spustená webová stránka pre on-line aukcie venovaná milionárom, ktorá si sľubuje tvorbu zisku z recesie, ktorá je bezpochyby najhoršou za posledných niekoľko desaťročí a počas ktorej „trpia“ aj bohatí a slávni najmä z USA.

„Povedal by som, že trh v Amerike sa práve teraz nachádza v období, kedy sa realizuje najväčší objem transakcií“, oznámil Quintin Thompson, spoluzakladateľ a výkonný partner BillionaireXchange.

„Z dôvodu aktuálnych ekonomických podmienok v USA vidíme veľký počet ľudí, ktorí sa  potrebujú zbaviť určitého množstva súkromného luxusného majetku a hľadajú diskrétne a súkromné miesto, kde by sa takýto majetok dal predať bez toho, aby sa nemuseli za to hanbiť alebo sa cítiť ponížení“.

Spoločnosť tvrdí, že ambíciou tohto portálu je osloviť segment trhu nachádzajúci sa medzi stránkami s on-line predajom, ako eBay, ktoré sú k dispozícii širokej verejnosti a aukčnými domami, ako Sotheby´s a Christie´s, ktoré sa špecializujú na umenie a umelecké zbierky.

Zameraním a cenami majetku, by sa aukčné domy mohli javiť ako konkurenti. Skutočnosť je však celkom iná. Výlučne on-line obchodný model portálu BillionaireXchange predstavuje pravdepodobne kľúčový rozdiel v poskytovaní tohto typu služieb na celosvetovom trhu.

Cez portál BillionaireXchange sa dá vymeniť akákoľvek vec, počínajúc umeleckými dielami a starožitnosťami až po obchodný majetok , majetok firmy, končiac rezidenciami založenými hypotékou. Dôraz sa kladie na súkromie a exkluzivitu klientov, čomu zodpovedá aj minimálna požadovaná účtovná hodnota majetku klienta na výmenu,  v  hodnote  minimálne  2 mil. USD.

BillionaireXchange si za služby účtuje 5% z hodnoty majetku predávajúceho a tvrdí, že portál zarobil počas desaťmesačného skúšobného obdobia neuveriteľných 8,75 mil. USD.

Boris Mojto              Photos: Inmagine

www.billionairexchange.com

Mohlo by sa Vám páčiť