Hľadať

Príjemná ostrovná romantika

Prebúdzate sa do krásneho, slnečného rána. Ste prekvapení, že všedný ruch veľkomesta do vašej izby nedolieha, všetko je zrazu akési tichšie, pokojnejšie. Pomaly vstávate z pohodlného lôžka a mierite k príjemnému balkóniku s výhľadom. Z neho sa vám naskytá utešený pohľad na čarovnú hotelovú záhradu i okolité prostredie.

Hovorí sa, že spoznávanie nových vecí so sebou prináša aj isté riziká. V tomto prípade však klady jednoznačne prevyšujú zápory. Dovolenka v Boutique Hoteli Ilio nachádzajúcom sa na malebnom ostrove Elba, je pre návštevníka plného očakávaní skvelou príležitosťou na odpočinok a relax, ale aj športovanie, či vzácne chvíľky romantiky. Čo si však má turista alebo nadšený cestovateľ pod pojmom „boutique“ začlenenom do názvu hotela vlastne predstaviť? Tento termín prvýkrát použili v USA ako charakteristiku pre súhrn služieb istých druhov hotelových zariadení, kompletne odlišných od tých, ktoré sa stali „obeťami“ masového turizmu. Povedané zjednodušene, pod pojmom „boutique“ rozumieme veľmi vrúcny až priateľský zákaznícky servis hotela, zameraný na individuálne potreby a požiadavky klienta. Jedná sa vlastne o exkluzívnu formu služieb, akési synonymum pre šarm, štýl a noblesu. Bohužiaľ aj napriek viacerým pozitívam je tento koncept v Taliansku ešte dostatočne nevyužitý.
Ako bolo spomenuté, návštevníci Boutique Hotela Ilio nemusia zápasiť s ruchom veľkomesta. Umiestnenie v prostredí národného parku v severozápadnej časti ostrova z neho robí naozaj magické miesto. V blízkosti hotela sa nachádza dobre vybavená pláž, mohutné skaly a majestátne útesy obmývané vrtošivými vlnami nekonečného mora, ktoré predstavuje dokonalý raj pre potápačov a športovcov venujúcim sa vodným aktivitám, akými sú napríklad šnorchlovanie, kajaky či windsurfing. Okoliu dominujú kopce bohaté na hnedý granit, horninu vyhľadávanú a obdivovanú cestovateľmi, horolezcami i pozorovateľmi prírody a vtáctva.

Boutique Hotel Ilio bol založený v roku 1959. Postupne sa zaradil medzi najkrajšie a najluxusnejšie zariadenia na ostrove. Získal aj hrdé označenie „perla Elby“. Svojím hosťom ponúka nielen tradíciu, ale aj nový, moderný a svieži look. Hotel disponuje viacerými spoločenskými miestnosťami, novou vínnou pivnicou, reštauráciou i barom, taktiež parkoviskom a priestormi určenými na špeciálne stretnutia. Ak je návštevník napríklad vášnivým čitateľom, môže využiť služby miestnej knižnice alebo si niečo zaujímavé prečítať na internete. Osobitým miestom hotela je farebná, honosná záhrada plná zelene. Skvele sa v nej darí stredomorskej vegetácii. Samozrejme zabudnúť by sme nemali ani na súkromné izby určené pre návštevníkov hotela. Je ich celkovo dvadsať a sú rozdelené do desiatich kategórií pomenovaných podľa rastlín, kvitnúcich v hotelovej záhrade (Oleander, Bouganvillea) alebo farieb, ktoré v samotných izbách dominujú. (Lemon, Green, Blue, Blue Family, Sea). Zariadenie izieb je vkusné a komfortné, využitý je toskánsky nábytok síce jednoduchých, ale moderných línií. Dostupné materiály sú kvalitné, farby ukľudňujúco jemné, využívajúce prvky elbanských tradícií.

Návštevníkom hotela sa dostane vrúcneho privítania od majiteľa zariadenia Maurizia Testa a viacerí z nich si nevedia vynachváliť aj kvalitnú kuchyňu šéfkuchára Giancarla Pollidiniho. Celková atmosféra je srdečná a príjemná, k tomu všetkému skvele prispievajú aj rôzne miestne, či medzinárodné výstavy, napríklad vo fotografovaní, turistické a sprievodné akcie, návštevy múzeí, poznávacie výlety zamerané na lahodné vína a vinárske tradície ostrova Elba, či dokonca svadby a svadobné cesty šťastlivých návštevníkov hotela.

Marcel Letko                                                    Photos: Hotel Ilio

www.hotelilio.com

Mohlo by sa Vám páčiť