Hľadať

Príjemný luxus na pobreží

Luxusný obytný komplex Residence 51 situovaný do centra cyperského Limassolu, by mal nájomníkom ponúknuť skvelý prístup k väčšine obchodov, škôl a úradov v oblasti. Len nedávno skompletizovaná budova sa nachádza v priamej blízkosti rušného komerčného dištriktu, približne tristo metrov od mora a očarujúcej piesočnatej pláže. Rezidenčný komplex navrhla miestna dizajnérska skupina Photiou Architects, podľa ktorej sa stavba so šiestimi poschodiami stala skutočne ukážkovým prírastkom do rodiny luxusných pobrežných nehnuteľností.

Pri vstupe do budovy návštevníkov komplexu privíta chodba s mramorovým obložením, na jednotlivé poschodia sa dá dostať buď preskleným výťahom alebo schodmi. Vchod do budovy je monitorovaný digitálnymi prístrojmi, bezpečnostné elektronické systémy sa starajú o zaistenie parkovacej plochy a vstupných miestností. Rezidenčný komplex rozprestierajúci sa na ploche 12 500 metrov štvorcových ponúka aj niekoľko ďalších inteligentných riešení. Dizajnéri sa rozhodli využiť externé solárne tienenie, technológiu zachytávania, odvádzania a akumulácie dažďovej vody (rainwater harvesting), solárne vodné ohrievače a v neposlednom rade aj prírodné osvetlenie. Budova má zabudovanú centrálnu klimatizáciu typu VRV.

Čo sa týka obytných plôch, luxusné a vzdušné apartmány v Residence 51 sa od seba odlišujú veľkosťou a zariadením. Väčšina z nich ponúka nájomníkom nádherný výhľad na miestny záliv Akrotiri Bay. Záujemcovia si môžu vyberať z jedno, dvoj, prípadne trojspálňových apartmánov, ale taktiež z obmedzeného množstva penthouse suít, vybavených súkromnými terasami. Súčasťou luxusných interiérov je kvalitná európska keramika a sanita, dobrou voľbou sú taktiež priestranné skrine i malé skrinky, určené na odkladanie drobností. V moderných kuchyniach našiel zo stavebných materiálov najlepšie využitie granit. Okrem špičkovo zariadeného interiéru sa nájomníci môžu tešiť na satelitné vysielanie v troch jazykoch i kvalitné širokopásmové internetové pripojenie.

V prepychovom komplexe Residence 51 bolo vybudované aj podzemné parkovisko, príjemným bonusom sú nádherné záhrady navrhnuté spoločnosťou Marilena Sophocleus Landscape Architects. Dvestopäťdesiat metrov štvorcovej plochy určenej pre kúpanie a bezstarostné čľapkanie nepochybne poteší milovníkov „vodného relaxu“. V modernom rezidenčnom objekte nájdu plavci vonkajší bazén i jacuzzi, svoj areál na hranie dostali aj deti. Luxusná, perfektne vybavená a dobre strážená budova poskytuje 24 hodinový servis.

Residence 51 sa s veľkou pravdepodobnosťou stane jedným z najžiadanejšich rezidenčných komplexov v meste. O údržbu celého objektu vrátane jednotlivých apartmánov má v pláne sa starať istá manažérska spoločnosť, ktorá taktiež zabezpečí služby zahradníkov a bezpečnostných pracovníkov.

Marcel Letko                                                                    Photos: PRESS Residence

www.residence51.com

Mohlo by sa Vám páčiť