Hľadať

Priveľa pôvabu na krátky výlet (Štajersko v lete 2018)

Priveľa pôvabu na krátky výlet (Štajersko v lete 2018)

Od mája do októbra 2017 zaznamenala spolková krajina Štajersko 2 384 665 návštevníkov a 7 066 064 prenocovaní. Aké lákadlá sa o tento úžasný výsledok podpísali? Okrem hlavných produktov turistickej trasy s názvom Od ľadovca k vínu, cyklotrasy Štajersko: vínna krajina a novej ponuky Kultúrny zážitok v prírode bol pre hostí pobyt v Štajersku plný pestrých podujatí, od Festivalu narcisov až po Veľkú cenu Formuly 1, od hudobného festivalu styriarte cez MotoGP až po AirPower a nespočetné jesenné kulinárske festivaly. Ponúkame vám dve atraktívne možnosti, ktoré vám prinesú množstvo zážitkov.

 

Hľadajú sa: Superturisti

Rok 2018 v znamení turistickej trasy „Od ľadovca k vínu“. Steiermark Tourismus ponúka najlepšiu letnú prácu v Zelenom srdci. Vlajkovou loďou štajerských špičkových produktov je turistická trasa „Od ľadovca k vínu“, ktorá sa tento rok stala stredobodom špeciálneho komunikačného projektu.

Štajersko hľadá dvoch milovníkov turistiky, ktorí budú celé leto chodiť po štajerskej Severnej a Južnej trase, aby o tom priebežne písali na svojej vlastnej internetovej stránke a zverejňovali fotografie a videá. Obaja turisti budú od hlavy až po päty vybavení produktmi firmy Northland pochádzajúcej z oblasti Dachstein. Čo si musia vziať so sebou?

Veľkú vášeň k pešej turistike a dobré komunikačné schopnosti, túžbu objavovať príbehy a pretavovať ich slovom, obrazom a videom do príspevkov na sociálnych sieťach.

Steiermark Tourismus tak chce upriamiť pozornosť na veľkolepú turistickú ponuku a motivovať turistov, aby sa sami vydali na túru. Pretože: Na túto stránku „superturistov“ budú mať všetci ostatní turisti možnosť pridávať svoje fotografie zážitkov z ciest do tzv. „Galérie hrdinov“. Etapu po etape bude turista stúpať v tejto Galérii hrdinov. Všetci turisti, ktorí pokoria buď Severnú, alebo Južnú trasu, získajú titul „superturista“.

Keďže sa Severná trasa skladá z 35 etáp a Južná z 25, nie je to žiadna malá výzva, ale poriadna úloha, ktorú turisti rok čo rok a etapu po etape prijímajú, aby prechodili dovolenkový región alebo svoju domovinu Štajersko a mohli ho tak lepšie spoznať.

Preto nám pošlite svoju žiadosť a poďte s nami stráviť dva letné mesiace turistikou po Štajersku.

Informácie o turistickej trase „Od ľadovca k vínu“ potrebné na prípravu nájdete tu:
www.steiermark.com/wandern alebo www.steiermark.com/gletscher-wein

 

Cyklotrasa vinohradníckou oblasťou Weinland Steiermark: Dve nové regionálne rozšírenia

Vlajkovou loďou v oblasti cyklistiky po Štajersku je okrem chodníkov vedúcich popri rieke Mur a Enža aj cyklotrasa „Štajersko: vínna krajina“. Viac ako 400-kilometrová cyklotrasa vedie do vinohradníckej oblasti Štajerska a k jej gurmánskym a kultúrnym pokladom, ktoré môžete objavovať medzi vinohradmi a jabloňovými sadmi.

Od jari 2018 sú v ponuke dva dodatočné varianty, ktoré na jednej strane predĺžia vašu radosť z turistiky a na druhej strane predstavujú dve nové navzájom prepojené okružné trasy: Variant Domovina lipicanských koní: Táto regionálna odbočka s dĺžkou 72 kilometrov vedie od vinohradníckej oblasti Stainz až po domov lipicanských koní do Spolkového žrebčinca Piber.

Počas putovania spoznáte zámok Stainz a jeho impozantné lovecké múzeum, prejdete popri vinohradoch na vínnej ceste Schilcher Weinstraße a na záver dorazíte k lipicanským koňom. Trasa je stredne ťažká, avšak ponúka veľa odpočinkových možnostíJ. Variant Južné Štajersko: 56-kilometrová trasa vedie z obce Vogau s podnikom Genussregal cez Gamlitz, Sernaukogel až do obce Leutschach a odtiaľ ďalej do obce Eibiswald a  Schwanberg. Zdá sa vám, že to bude čistý pôžitok? Áno, aj keď na tejto stredne ťažkej túre si musíte odmenu trochu zaslúžiť. Aj tu na vás čaká posilnenie v podobe viech a vinárstiev.

Všetky informácie o cyklotrase „Štajersko: vínna krajina“: www.steiermark.com/weinlandradtour

 

Text: MaxMarketing / Steiermark Tourismus
Fotografie: (C) Steiermark Tourismus / ikarus.cc, TV St.Ruprecht a.d.Raab / Die Mosbacher´s,
Steiermark Tourismus / Thorsten Brönner, Steiermark Tourismus / Harry Schiffer, Steiermark Tourismus / Popp-Hackner

Mohlo by sa Vám páčiť