Hľadať

Prominenti varia s Culinary Clubom

Varenie nieje povinnosť, ale zábava. Touto vetou začína špičkový šéfkuchár Ľubo Herko  večierky Culinary Clubu. „V tejto vete sa skrýva naša filozofia. Či pripravujeme kulinársky teambuilding, firemný večierok s varením, narodeninovú kulinársku party, alebo kontinuálne kulinárske kurzy, všade je úžasná atmosféra, niekedy priam elektrická,“ hovorí o Culinary Clube jeho spoluzakladateľ Daniel Rabina.

Culinary Club povýšil varenie na zábavnú a vzťahy utužujúcu činnosť. Daniel Rabina hovorí o dianí v klube ako o kulinárskom wellness. Podľa jeho slov „sa tam vedú vášnivé diskusie o jedle, o spôsobe servírovania, priamo na mieste prichádzame na nové, niekedy až revolučné postupy, degustujú sa špičkové vína“. Po tomto všetkom účastníci Culinary Clubu odchádzajú domov krásne zrelaxovaní.

Gastronómia rovná sa zábava

A ako vlastne vznikla myšlienka založiť Culinary Club? Cesta ku vzniku, vysvetľuje pre Milliardcity jeho spoluzakladateľ, bola veľmi jednoduchá. „Zistili sme, že medzi manažérmi existuje pomerne silná skupina záujemcov o špičkovú gastronómiu, ktorá dokonca s obrovskou radosťou jedlo pripravuje a následne s priateľmi degustuje. Cieľová skupina sa nám teda ukázala sama. Potom to už išlo ako po masle,“ spomína s úsmevom.


Pod taktovkou Ľuba Herka

O šéfkuchárovi Ľubovi Herkovi možno povedať, že je typický „Self-Made Man“. Jeho gastronomická kariéra je veľmi pestrá a zaujímavá. Po strednej škole, kde sa vyučil za kuchára pracoval v rôznych prevádzkach (nechýbala ani typický slovenská Koliba, či Pizzeria), a postupne sa prepracoval až na dnešný post Chef les Chefes (Topšéfkuchár) hotelovej siete Euroagentur a zodpovedá za 54 kuchýň v týchto hoteloch. Okrem toho sa mu v auguste dostalo pocty najvyššej, Ľubo strávil mesiac na OH v Pekingu, ako šéfkuchár Českého olympijského tímu, vymenúva jeho úspechy Daniel Rabina.


Účastníci sú spokojní

Medzi manažérmi, ktorí sa už Culinary Clubu zúčastnili, majú akcie úspech. „Tí, čo mali možnosť zažiť jeho jedinečnú atmosféru, odchádzajú z našich večierkov výborne zrelaxovaní. Okrem toho s množstvom nových kontaktov, ktoré neskôr využívajú v biznise a taktiež s pridanou hodnotou – znalosťou exkluzívneho kuchárskeho receptu,“  dodáva jeden zo zakladateľov.

„Za pár týždňov existencie si Culinary Club získal množstvo fanúšikov aj z radov tých, ktorí nikdy v živote nedržali v ruke varechu. Od februára pripravujeme kurzy pre záujemcov, ktorí majú snahu viac  preniknúť do tajomstiev Sushi a talianskej kuchyne“, avizuje Daniel Rabina.

Na záver vám prinášame reakcie manažérov, ktorí sa osobne zúčastnili programu Culinary clubu.

Karel Bureš, generálny riaditeľ HSBC Bank Slovensko
„Patřím k těm, kteří jsou příliš líní vařit. O to více si vážím toho, když si múžu dopřát něco, co kuchyně mé babičky ani mamky neobsahovala. V Culinary Clubu jsem měl šanci spoznat, že vaření neni jenom špinavé nádobí, stres z připálené panve, ale je to „fun“, prostě sranda v partě fajn lidí.
Behem pár chvil pod vedením profíka, jakým pán šefkuchař Lubomír Herko je, se múžete naučit vařit pár „mňamek“, které dúvěrne znáte z těch nejlepších restaurací v Bratislavě, Londýne nebo Hong-Kongu.
Na závěr to nejlepší, nádobí a připálené pánve umyjí za vás a vy si múžete dát dobrou kubánskou cigaru a studenou plzenskou dvanáctku. Co víc si přát…“

Nikita Slovák, režisér
„Culinary club znamená pre mňa spomienku na jeden nesmierne príjemný večer, kedy sme sa ja, moja malá dcéra Mia, partnerka fotografka Silvia Slafkovská učili spolu vychádzať a spolupracovať pri niečom tak náročnom a inšpiratívnom, ako je varenie. Perfektne sme sa bavili, čo to pochytili o gastronómii a naučili sa variť skvelé ragú, pri ktorom sa už u nás vystriedalo množstvo hostí. Odporúčam zažiť na vlastnej koži, budete prekvapení, čo všetko dokážete uvariť.“

Peter Fritz, František Kvarda         Photos: Matej Kalina – Plus jeden deň

http://culinaryclub.sk

Mohlo by sa Vám páčiť