Hľadať

Prvá High-Definition kamera s detekciou úsmevu

Po technológii detekcie tváre, ktorá je súčasťou kamier od začiatku tohto roka, prichádza Sony s ďalším svetovým prvenstvom: detekciou úsmevu.

Kamera Sony Handycam HDR-CX11E v režime duálneho záznamu popri filmovaní automatický fotí usmievajúcich sa ľudí v rozlíšení 7,6 MPx. Okrem toho ponúka vysoký HD štandard: Full HD 1920 × 1080 rozlíšenie, objektív Carl Zeiss Vario-Sonnar T s 12× optickým zoomom, optický stabilizátor SteadyShot a nový CMOS čip Exmor s nízkym obrazovým šumom. Filmový záznam a fotky sa ukladajú na pamäťovú kartu Memory Stick Duo.

Full HD obraz

Sony Handycam HDR-CX11E je vybavená čipom novej generácie ClearVid CMOS s technológiou Exmor s vysokým rozlíšením 5 MPx a vysokorýchlostným procesorom BIONZ. AVCHD záznam s Full HD rozlíšením 1920 x 1080 sa ukladá na kartu Memory Stick Duo: v základnom balení je k dispozícii 4 GB verzia (kapacita na 85 minút záznamu), voliteľná 16 GB karta zvládne takmer 6 hodín záznamu.

Kamera zaznamenáva priestorový 5.1-kanálový zvuk cez zabudovaný tzv. zoom mikrofón, ktorý sa dokáže presnejšie zamerať na zdroj zvuku v popredí a odfiltrovať okolité zvuky. Klasicky kvalitnou výbavou HD kamier Sony je aj v tomto prípade technológia D-range Optimiser, ktorú riadi vysokorýchlostný procesor BIONZ a tá automaticky upravuje nastavenie expozície a kontrastu pre maximálne detailné zachytenie tieňov ako aj vysoko kontrastných záberov.

Smile Shutter – úsmev prosím…

Sony Handycam HDR-CX11E ponúka viacero režimov filmovania. V štandardne nastavenom režime duálneho záznamu (Dual Capture) kamera popri natáčaní videa automaticky fotografuje ľudí v zábere v momente, keď sa usmejú. Intenzita úsmevu, detekovaná podľa plochy zubov, sa dá nastaviť od ľahkého úsmevu až po úsmev „od ucha k uchu“. Funkcia detekcie úsmevov (Smile Shutter) ponúka možnosť prioritne nastaviť rozpoznávanie tvárí detí prípadne dospelých. Fotky, zaznamenané v duálnom režime majú rozlíšenie 7,6 MPx, pri samostatnom fotení v režime (Always On) kamera ponúka rozlíšenie záberov až 10 MPx.

Kamera obsahuje aj technológiu detekcie tváre (Face Detection), ktorá automaticky dolaďuje zaostrenie, expozíciu a vyváženie farieb. Vytvorený záznam je možné prehliadať na dotykovom 2,7-palcovom širokouhlom LCD displeji Clear Photo LCD Plus a funkcie Film Roll Index a Face Index zjednodušujú vyhľadávanie konkrétnych záberov.


Prirodzené farby

Kamery Sony pracujú so širšou paletou farieb (technológia x.v.Colour), vďaka čomu sú natočené zábery o poznanie živšie a obsahujú prirodzenejšie odtiene červenej, modrej a zelenej. Kamera podporuje aj funkciu BRAVIA Sync, čiže dá sa po pripojení spolu s domácim kinom a televízorom synchrónne ovládať jediným diaľkovým ovládaním.
V základom balení kamery je 4GB pamäťová karta, USB a komponentové A/V káble, dokovacia základňa (kolíska) Handycam Station, diaľkové ovládanie a voliteľná batéria STAMINA s kapacitou 7 hodín. Ku kamere je možné ako príslušenstvo dokúpiť kartu s kapacitou 16 GB (kapacita až 5 hod. 55 min. záznamu), konverzné adaptéry na objektív, batérie, nabíjačky, mikrofóny, statívy, HDMI káble a ochranné puzdrá.
Handycam HDR-CX11E bude dostupná od augusta 2008 v cene 30 990 Sk.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť