Hľadať

Robotický vysávač hodnotený v časopise dTest

Robotický vysávač LG VR5902LVM Hom-Bot sa zúčastnil porovnávacieho testu robotických vysávačov, ktorý vykonal časopis dTest. Vysávač skončil na treťom mieste, v mnohých disciplínach bol však neprekonateľný. Oproti konkurencii vynikol v nízkej hlučnosti, vyhýbaniu sa prekážkam a v obsluhe.

Časopis dTest vykonával porovnávací test celkom deviatich robotických vysávačov. Tie sú obľúbenou súčasťou moderných domácností, pretože pomáhajú s upratovaním a úplne automaticky vyčistia podlahy a koberce. Vysávaču LG Hom-Bot chýbali 3%, aby skončil na prvom mieste.

Robotické vysávače sa pomaly stávajú štandardnou súčasťou domácností. Nemajú snahu nahradiť »veľké« vysávače, ale pomáhajú udržiavať čistotu kobercov aj podláh. Ako z testu vyplýva, v mnohých disciplínach bol Hom-Bot od LG neprekonateľný. Navyše chystáme novú generáciu vysávačov, ktoré budú technologicky ďalej a budú vybavené Wi-Fi rozhraním, webkamerou a ďalšími funkciami.“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Robotický vysávač LG VR5902LVM najviac bodoval v nízkej hlučnosti, za čo získal 96%. Pri testovaní mu bola zmeraná hlučnosť iba 51,4 decibelov, čo zhruba zodpovedá šepotu. Vysávač teda môže pracovať, aj keď sledujete televíziu, a rozhodne nebude rušiť. Neprekonateľný bol tiež vo vyhýbaní sa prekážkam. Pri testovaní dokázal prekonať položené elektrické káble, čo bol pre rad konkurenčných modelov problém. Všetky vysávače v teste mali problém s priehľadnými pohármi, alebo vázami, do ktorých narážali. Jedinou výnimkou bol vysávač LG, ktorý sa dokázal vyhnúť aj týmto priehľadným predmetom.

Najviac bodov získal vysávač LG Hom-Bot aj v kategórii „Obsluha“, predovšetkým za veľmi jednoduché čistenie vysávacej nádobky, za prehľadný návod aj podarenú nabíjaciu stanicu. Spoločnosť LG má dlhoročné skúsenosti s výrobou robotických vysávačov a už čoskoro príde na trh s úplne novými modelmi, ktoré budú ponúkať dosiaľ nepoznané funkcie, ako je napríklad vzdialené ovládanie vysávača prostredníctvom aplikácie vo smartfóne. Povysávať byt tak bude možné napríklad priamo z práce.

Words & Photos: LG-One

www.lge.sk

Mohlo by sa Vám páčiť