Hľadať

Rolls-Royce „Sweptail“ – realizácia sna jedného zákazníka

Rolls-Royce „Sweptail“  – realizácia sna jedného zákazníka

Keď spoločnosť Rolls-Royce približne pred rokom predstavila svetu model s 103EX, odvolávala sa na svoje karosárske dedičstvo, aby inšpiroval svoju budúcu klientelu. Automobil Vision predstavoval svet absolútnej osobnej luxusnej mobility, kde nové technológie umožnili, aby každý Rolls-Royce bol navrhnutý na základe vízií nových majiteľov. Takýto Rolls-Royce  – osobný automobil na zákazku – by predstavoval skvelý vrchol luxusu.

 

Samotná myšlienka moderného automobilu Rolls-Royce nebola pre jedného zo zákazníkov dostatočná. Preto prišiel so svojou vlastnou predstavou dvojmiestneho Rolls-Royce, po ktorom túžil. Tak vznikol model, ktorý dostal meno „Sweptail“.

Na konci mája predstavila automobilka jedinečný model médiám. Generálny riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös povedal: „Sweptail je skutočne nádherné auto. Vyzdvihuje romantiku cestovania, pričom sa automaticky zapísal do panteónu veľkých vozidiel sveta. História spoločnosti Rolls-Royce ako popredného svetového výrobcu luxusných vozidiel je už od svojho vzniku vnímaná ako popredná svetová značka luxusu. Príchod modelu 103EX  odhalil budúce napredovanie Rolls-Royce v tejto oblasti a rovnako aj „Sweptail“ je dôkazom toho, že značka stojí na vrchole dizajnérskeho majstrovstva. Staráme sa o našich najnáročnejších zákazníkov a vítame ich záujem investovať do podobných a exkluzívnych majstrovských diel.“

Spoločnosť Rolls-Royce tak opäť ukázala, že patrí k popredným svetovým výrobcom luxusných automobilov.

 

Words & Photos: Rolls-Royce Press / James Lipman

 

www.rolls-roycemotorcars.com

 

 

Mohlo by sa Vám páčiť