Hľadať

S novou Action Cam Mini od Sony získate nový uhol pohľadu

Doteraz najmenšia akčná kamera od Sony, HDR-AZ1VR prináša neuveriteľnú kvalitu obrazu aj zvuku v malej škatuľke, ktorá je pripravená vydať sa s vami na ceste za dobrodružstvom. Je jedno, či ste na relaxačnej dovolenke alebo si vychutnávate adrenalínové šialenstvo, nová Action Cam Mini zachytí všetky zážitky presne tak, ako ich vidíte vy.

S váhou iba 63 gramov  je HDR-AZ1 o tretinu menšia ako jej doterajší predchodcovia. Aj napriek ohromujúcim rozmerom však nestratila nič zo svojej kvality. Opäť Vás ohromí nevídaný Full HD obraz a čistý zvuk či dokonalá stabilizácia obrazu SteadyShot. Maličká kamera s kvalitné videom vo formáte XAVC S s prenosovou rýchlosťou 50mbps a 170° zorným poľom vám urobí naozaj obrovskú radosť.

V malom tele sa však skrýva veľká odolnosť. Telo kamery je navrhnuté tak, aby poskytovalo stupeň ochrany IPX4, čo je ekvivalent striekajúcej vody. Ak však preferujete vodné športy, stačí použiť dodávané podvodné puzdro, ktoré ochráni vašu kameru pred nárazmi, vodou, pieskom a je možné sa s ním ponárať až do hĺbky 5m .

Ďalšou novinkou dodávanou s Action Cam Mini je úplne nový diaľkový ovládač RM-LVR2V Live-View Remote . Tento užitočný náramok s vstavaným displejom vám umožní kontrolovať v reálnom čase vaše video, no zároveň vám dáva plnú kontrolu nad kamerou. Môžete tak meniť nastavenia, prehrávať a mazať videá, zatiaľ čo vaša kamera zostáva pripnutá na prilbe či riadidlách bicykla. Zároveň je možné kontrolovať až 5 akčných kamier. Diaľkový ovládač zbiera GPS dáta a posiela ich priamo do kamery. Najmä vďaka GPS integrovanému do ovládača dokázalo Sony tak výrazne stlačiť rozmery svojej novej mini kamery.

Návrat z honby po akčných zážitkoch bude v duchu nového nástroja Action Cam Movie Creator, ktorý vám umožní jednoducho a intuitívne upravovať natočené videá. Môžete si vybrať s obrovského množstva kreatívnych nástroj a editovacích funkcií ako napríklad rýchlosť, presahy jednotlivých záberov a podobne. S videom natočeným pri 120 snímkach za sekundu môžete vytvoriť úžasné plynulé slow-motion videá zachytávajúce vaše outdoorové šialenstvo v jemnom detaile.

Exmor RTM CMOS senzor, ZEISS šošovka a výkonný BIONZ XTM procesor sa postarajú o živý a detailne vykreslený obraz aj pri horších svetelných podmienkach. Pokročilý SteadyShot  redukuje vibrácie a umožňuje natáčať video aj pri výraznejších pohyboch kamery napríklad pri zjazde na bicykli. S HDR-AZ1VR a stránkou USTREAM dokážete vaše videá v reálnom čase zdieľat s okolitým svetom.  

S novou Sony Action Cam Mini prichádza aj obrovská škála príslušenstva. VCT-BPM1 umožňuje bezpečne pripnúť kameru na úchyt batoha . BLT-CHM1 je úchyt na hlavu, pomocou ktorého jednoducho a pevne zafixujete kameru. S vodotesným puzdrom SPK-AZ1 sa nemusíte báť prílivu a s náhradnou batériou už nikdy nebudete bez šťavy. Sada ACC-TRDCY kombinuje batériu a USB nabíjačku. Ďalšími možnosťami sú štyri špeciálne Action Cam Mini sady, ktoré si môžete prispôsobiť vášmu športu a preferenciám.  

Nová HDR-AZ1 Action Cam Mini od Sony prichádza na európsky trh v októbri 2014.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť