Hľadať

SANDY LANE – golf v raji

SANDY LANE – golf v raji

SANDY LANE – golf v raji

Ak túžite po exotickej golfovej dovolenke na mieste, ktoré pripomína pozemský raj, kde aj na ihrisku stretnete hravé opičky či červenonohé korytnačky, vyberte sa na exotický Barbados. Okrem samotného golfu si môžete užiť pohodlie hotela, pokoj nádherného spa a zábavu v klube. Pokiaľ hľadáte podobné atribúty, tak navštívte rezort Sandy Lane.

Samotné pomenovanie SANDY LANE v nás vzbudzuje predstavy spojené so šťastným životným štýlom v exotickom prostredí. Hotelový komplex s priľahlými golfovými ihriskami je považovaný za perlu Barbadosu, synonymum bohatstva a majestátnosti. Od chvíle, kedy prijal prvých hostí v roku 1961, sa  rezort považuje za „hlavnú“ destináciu Karibiku pre kráľovské rodiny, filmové hviezdy a pre nekonečný počet svetových celebrít. Jedinečná architektúra, nevynímajúc tú golfovú, okolitá príroda, mahagónové stromy i korálové útesy určite nenechajú nikoho na pochybách.

Golfoví cestovatelia už dávno poznajú Barbados ako golfový – slnkom zaliaty raj. Dokonca i samotný Tiger Woods si tu v roku 2004 prenajal celý rezort pri príležitosti svojej svadby. Pôvodne (ešte v roku 1960) sa na tomto mieste nachádzal pšeničný sklad, Marschall Field´s. Ten chátral a situáciu zmenil až írsky investor v roku 1997, ktorý do výstavby golfového ihriska investoval viac ako 350 miliónov dolárov. Časom dodalo rezortu punc kvality mamutie SPA centrum, ešte kvalitnejšie reštaurácie a trio ďalších golfových ihrísk. Okamžite po príchode na toto čarovné miesto zistíte, že ste si vybrali správne. Na požiadanie nie je problém nechať sa vyzdvihnúť priamo na letisku luxusným Bentley.

Golfisti majú k dispozícii 45 jamiek na troch ihriskách vhodných pre všetky hráčske kategórie. Živou súčasťou všetkých troch ihrísk sú nádherné farby miestnej flóry i rozmanitosť miestnej fauny, čo robí z rezortu vysnívané miesto pre každého golfistu. Ihrisko „The Green Monkey“ navrhnuté Tomom Faziom patrí k ultra exkluzívnym miestam, ktorému sa vďaka originalite i náročnosti nevyrovná ani druhé miestne ihrisko „The Country Club“, ktoré navrhol ten istý dizajnér pre Sandy Lane ako prvé. Obe „osemnástky“ prešli rekonštrukciou, ktorá si vyžiadala investície vo výške 200 miliónov dolárov. Otvorené gríny, široké ferveje s piatimi jazerami sú skutočne veľkou výzvou najmä pre vyspelejších golfistov.  Aj posledná osemnásta jamka na ihrisku „The Country Club“ vás doslova vyprovokuje hrať cez jazero, s vyhliadkou lepšieho skóre.
The Green Monkey je najnovším ihriskom rezortu a rozhodne patrí k jedným z najnákladnejších ihrísk, aké kedy bolo postavené. Budete musieť ovládať kvalitné odpaly, zahráte si na širokých, no zároveň do detailu upravených fervejoch. Podľa odborníkov určite na najťažšom a najkvalitnejšom ihrisku Barbadosu. Ihrisko, ktoré spĺňa tie najprísnejšie majstrovské kritériá bolo postavené na mieste kameňolomu, typické dramatickými prevýšeniami a úchvatnými pohľadmi na Karibské more. Nesie názov miestnej „green monkey“ – čiže známej zelenej opice.

Celosvetovou raritou je jeden z bunkrov, v ktorého strede vyniká trávnatá plocha v tvare opice, symbolu ostrova. Rezort Sandy Lane v St. James získal na atraktívnosti nielen dvoma majstrovskými osemnástkami, ale aj legendárnym „Old Nine“ golfovým ihriskom, ktoré si ako jediné počas 50 rokov odkedy je v prevádzke, zachovalo svoj „šarm“. Vyznačuje sa fervejmi, pozdĺž ktorých je množstvo stromov, a prakticky neustálym vánkom. Súčasťou ihrísk je aj GPS (Global Positioning System) systém, ktorý vám presne ukáže vašu pozíciu ku grínu a prírodným  prekážkam a dokonca vás bude upozorňovať na golfové vozíky brzdiace hru pred vami. Taktiež môžete použiť tento jedinečný systém aj na objednanie občerstvenia priamo počas hry na ihrisku.

Pýchou miestneho golfu je rozľahlý Clubhouse (55-tisíc m2) s panoramatickým výhľadom na „The Country Club“ a „The Green Monkey“ v pozadí s platinovo zafarbeným Karibským morom. Samotný Clubhouse je zariadený v tom najmodernejšom štýle, vrátane reštaurácie, baru, Lounge roomu, Pro-Shopu a šatní.

HOTEL

hoteli je 112 apartmánov rozdelených do štyroch krídel, všetky s výhľadom buď na „rajskú“ záhradu alebo Karibské more. Samotné ubytovanie možno bez okolkov nazvať luxusným a dôležité je spomenúť „extras“, ktoré nenájdete nikde inde na ostrove. Všetky izby sú priestranné s klasickým dizajnom a nábytkom z červeného dreva. Luxusne sú vybavené i nadrozmerné mramorové kúpeľne, kde okrem „extra large“ vane nájdete aj masážnu sprchu a k tomu všetkému samozrejme  plazmový TV a  DVD.

Štyri miestne reštaurácie sú známe najkvalitnejšou a najvynaliezavejšou kuchyňou na Barbadose. Najznámejšia z nich (L´Acajou) ponúka väčšinou francúzsku a mediteránsku kuchyňu s fantastickými vínami, alebo priamo na pláži (Bajan Blue) s ponukou miestnych rybacích špecialít. Nemožno nespomenúť aj Spa Cafe pre labužníkov, ktorí pri kávičke nezabúdajú na aktívny oddych v Spa či posedenie v Monkey Bar.

V románskom štýle vybudované centrum s veľkolepými vodopádmi, ktoré sa vylievajú do voľne formovaného bazéna vám ponúka prostredníctvom vysoko špecializovaných terapeutov niečo na telesné i duševné blaho 24 hodín denne. Ak by ste si chceli dopriať luxus navyše, máte k dispozícii deväť záhradných SPA apartmánov a tri hydroterapeutické bazény.

Výlety za mesačného svitu, pulzujúci nočný život, pestrú paletu reštaurácií, ako aj nekonečnú ponuku vodných aktivít, spolu s bohatým golfovým vyžitím vám ponúka rajský Barbados.

Boris Mojto                                       Photos: Sandy Lane Press

www.sandylane.com

Mohlo by sa Vám páčiť