Hľadať

Sauna pre celú rodinu

Sauna pre celú rodinu

Vyberte sa s rodinou na špeciálnu dovolenku spojenú so saunovaním v obľúbenom rakúskom stredisku Therme – Laa, ktoré je vyhlásené svoju kvalitou saunových svetov a špeciálnych procedúr – nazývaných Aufguss.

Nových trendov nie je nikdy dosť, obzvlášť keď sa jedná o zdraviu prospešné saunovanie, ktoré má predovšetkým v zimných mesiacoch blahodarné účinky jednak na dospelých, tiež však na detský organizmus. Návšteva sauny napomáha nielen zdravotnej prevencii a posilneniu imunity organizmu, ale celkovej psychickej relaxácii, prináša pocit uvolnenia a pohody. Toto všetko si teraz môžete dopriať aj s celou rodinou v rakúskom kúpeľnom a wellness rezorte Therme Laa – Hotel & Spa, ktorý svojim najnovším projektom tzv. „Lávskej džungle“ vypĺňa biele miesta v oblasti saunovania s deťmi. V januári 2010 sa v Therme Laa otvorili priestory s tzv. textilnými saunami, ktoré sú určené pre celú rodinu, vrátane tých najmenších.
Nový komplex sáun pre rodiny s deťmi je najvýhodnejšie navštíviť vo februári, alebo v období rakúskych veľkonočných prázdnin (od 27. marca do 5. apríla 2010). V tomto období totiž pripravil  tento rezort špeciálnu ponuku pre rodiny s deťmi za zvýhodnenú cenu.

V rámci tejto ponuky je možné ubytovať jedno dieťa do 14 rokov v izbe rodičov zadarmo, alebo si objednať oddelenú izbu pre deti (jedno až štyri deti) so spojovacími dverami s izbou rodičov za 130,- eur za izbu a noc. Ponuka je platná denne od 1. do 28. februára 2010 a od 27. marca do 5. apríla 2010. Obe ponuky obsahujú polpenziu pre deti, bezplatné využívanie hotelovej spa sekcie,  aj celých termálnych kúpeľov Laa. Denne sa deti môžu zadarmo zúčastniť zábavných animačných programov v detskom svete v termálnych kúpeľoch Laa.   

Perfektný servis pre deti

V detskom svete budú deti i rodičia spokojní. Stred detského sveta tvorí vnútorný bazén s termálnou vodou s teplotou cca. 34°C, ktorá je vhodná i pre batoliatka. Z lehátka okolo bazénu rodičia pohodlne sledujú deti a sú tak s nimi vždy v kontakte. Väčšie deti nadchne 90m dlhý tobogan „Fantasia“ so svetelnými a zvukovými efektmi. Pre odpočinok na suchu je na prvom poschodí  detského sveta pripravený detský kútik s kuchynkou, kde sa deti môžu hrať, maľovať a tvoriť. Každý deň prebiehajú premietania rozprávok a tiež je pripravený zábavný program – bábkové divadlo, súťaže či karaoke. Detské animácie zabezpečuje personál s pedagogickým vzdelaním.

„Lávska džungľa“ – saunovanie pre celú rodinu

„Lávska džungľa“ v komplexe Therme Laa – Hotel & Spa predstavuje priestor s takzvanými textilnými saunami určený pre celú rodinu. Tu sa saunuje výlučne v plavkách, aby sa deti a mládež mohli zoznámiť s pozitívnymi zdravotnými účinkami saunovania už v skorom veku. Zatiaľčo do sauny bez plaviek je vstup možný až od 14 rokov, majú možnosť vstúpiť do priestorov sauny v plavkách aj malé deti.
Nové saunové centrum „Lávská džungľa“ tvoria tri tematicky rozdielne saunové kabíny. Sauny sú v podobe domčeka na stromoch či chalúpky.
Samozrejme, ostatní, ktorí preferujú  tradičnú saunu, majú možnosť využívať vyhlásený saunový svet termálnych kúpeľov Laa, ktorý sa rozkladá na ploche 1 500 m2.  

Words & Photos: Accedo

www.therme-laa.at

Mohlo by sa Vám páčiť