Hľadať

SIMPLE predstavuje ďalšiu značku DIOR HOMME

O „nájazde“ svetových módnych značiek do českej metropoly niet pochýb. Svedčí o tom aj nedávne otvorenie concept store SIMPLE, ktoré ponúka množstvo zaujímavých mien svetovej módy. V apríli sa súčasťou portfólia stal aj Dior Homme.

Dior Homme je pánska divízia známej a renomovanej francúzskej značky Christian Dior. Ponuku vari najznámejšieho módneho domu, obohatila po prvý raz v roku 2001. V priebehu 80. a 90. rokov bola pánska línia uvádzaná pod názvom Dior Monsieur. Kreatívnym riaditeľom značky Dior Homme bol v rokoch 2001-2007 Hedi Slimane. Pod jeho vedením získali modely značky Dior Homme svoju charakteristickú štíhlu siluetu. Šušká sa, že Karl Lagerfeld musel dokonca schudnúť približne 40kg, aby sa vpratal do jedného z oblekov tejto značky. Dnes Dior Homme oblieka rozmanité spektrum zákazníkov – od priemerných mužov až po celebrity ako Brad Pitt, Mick Jagger či David Beckham.

Roku 2007 Slimaneho na pozícii kreatívneho riaditeľa vystriedal mladý belgický návrhár Krise Van Assche. Kolekcia pre tohoročnú sezónu jar a leto je výrazná a veľmi radikálna. Strohú siluetu modelov dokresľujú kontrastné kombinácie čiernej a bielej, či jasné farby plné energie. Ľahké materiály, matné zlato, lesklá koža, objemné bundy doplnené kovovými efektmi a geometrickou štruktúrou to sú dominantné znaky aktuálnych modelov.

Kolekciu pánskeho oblečenia a doplnkov Dior Homme dopĺňajú vône Dior Cologne – Eau de Noir, Bois D´Argent a Cologne Blanche. Pomenovanie Cologne, teda Kolínska, môže odkazovať na jemné, nevýrazné citrusové vône, avšak trojica Diorových vôní, ktoré vznikli v spolupráci Hedi Slimane a Francis Kurkdjian, príjemne prekvapí. Obsahujú celé spektrum tónov – od horkých byliniek a karamelu vo vôni Eau de Noir, mrazivej elegancie Bois D´Argent až po stelesnenie rafinovanosti a komfortu v mandľovo pižmovej vôni Cologne Blanche.
Nová kolekcia Dior Homme a vône Dior Cologne sú  exkluzívne v koncept store SIMPLE.

Patrícia Madajová/ 2media.cz                               Photos: 2media.cz

 www.dior.com
 www.simpleconcept.cz

Mohlo by sa Vám páčiť